| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Matiz pentru ca de altceva nu am bani deocamdata happy. E destul de ok pentru o masina de oras (nu o sa plec cu ea din Bucuresti) asa ca as vrea sa va intreb care sunt avantajele si dezavantajele masinutei si daca e rentabil sa o cumpar. Avand in vedere ca nu ma deranjeaza aspectul as vrea sa imi dati alte dezavantaje.
Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| DenissaDeea a răspuns:

Nu stiu daca te ajuta sfaturile mele... Avem un prieten de familie si are o masina Matiz de 5 ani spune ca e foarte indragostit de ea, merge bine consuma putin si in cinci ani nu ia schimbat nimic la ea nici macar un surub... nu a iesit cu ea numai in oras a iesit si in diverse localitati, eu as opta pentru un Matiz sau un Tico... mie imi plac amundoua .desigur tu alegi ce crezi ca iti va placa mai mult sau poti alege si alte masini...

53 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vind matiz 2003 foarte bine intretinut 2600E discutabil

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine mai e interesat de un Matiz, vand eu unul, fabricat in 2007, cu peste 30000 km la bord, rulati in special pe raza orasului Brasov. Mentionez ca nu am schimbat nimic la el in acest timp, deoarece nu a fost necesar. Mai multe detalii despre masinuta: este alba, are hayon, merge cu benzina, are 796 cm3, o putere de 35 KW si consuma 4-5 l/100. O dau cu 2600 Euro negociabil. Va pot oferi mai multe detalii despre oferta, daca sunati la 0728166340.
Daca nu mi-ar trebui o masina mai mare acum, nu as da-o cu nici un chip, dar nu am incotro. Salutari tuturor fanilor acestei mici masinute de oras.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Consumul foarte mic piesele ieftine asigurare ieftina masina ideala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu va uitati si in jur? la un Opel Agila motor de 1. 2 / 16 valve ( consuma max 5-6 in bucuresti ) cu servo-directie, servo frana, ABS, Aer conditionat, geamuri fata electrice, Oglizni electrice, Radio CD, proiectoare, 2 airbag-uri jante magneziu! SI ESTE FOARTE APROPIATA LA PRET ( 3300 )! Am eu una din 2000. Este superba! Detalii la 0760. 923. 907 ( Alina )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Marca/Model Opel/ Agila
Caroserie/Numar usi Hatchback 5 usi
Kilometraj 104. 000km
An de fabricatie 2000
Motor 1. 2, 75 CP, Euro4
Consum 5-6 l/ 100km
Nivel de echipare Full
Detalii nivel de echipare Servo-directie, aer conditionat, radio-cd (CDR 2005), geamuri electrice, oglinzi electrice incalzite, proiectoare, faruri cu reglaj electric, tapiterie in culoarea caroseriei, jante magneziu, inchidere centralizata.
Detalii nivel de siguranta ABS, EPS, 2 airbaguri.
Alte comentarii motor in 4 cilindrii, consumabile recent schimbate, stare impecabila, arata si functioneaza perfect.
PRETUL 3500 EURO usor-neg.
Numele vânzătorului :Alina
Telefon de contact : 0760. 923. 907

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

100/% ok

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un matiz dar e la timisoara si costa doar 1000 euro. e in stare foarte buna de functionare.actele sunt la zi.tel.0761887622

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vand Daewoo Matiz, 2006, rulaj 68000 km, Euro 3, inchidere centralizata, proiectoare ceata cu lupa, mp3 LG, consumabile schimbate la zi, masina personala, aspect ingrijit, doar 1900 Euro - tel 0740257222

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti dau un matiz din 2006 cu 68 mii km, la doar 1650 euro. Detalii la 0740257222

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte buna alegerea ta avand in vedere ca e foarte ieftin de intretinut si te poti misca usor prin traficul asta infernal din ziua de azi.consumul e mic si o sa ai multe avantaje...dezavantajul e spatiul dar daca nu te deranjeaza asta ai facut cea mai buna alegere.succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sant avantajoase din toate punctele de vedere daca ie sipe gaz esti boierrrrrrrrrrrrrrr

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am eu unul de vanzare din anul 2003, consum mic 4-5%, foarte bine intretinuta, ovand cu 2200 de euro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o super masina pentru bucuresti, asta daca nu ai fite

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am unu il dau cu 900euro merge, i inmatriculat i galben... i ingrijit nr meu0744925842

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ziua, eu am un matiz din mai 2007, sunt primul si singurul proprietar, este masina condusa de o doamna, nu prea folosita...merge perfect si inca asteapta ultima revizie de 20000 km.acum are 18000 km. la bord.eu am fost tare multumita dar situatia ma face sa renunt la ea. Eu sunt extrem de multumita... daca doriti sa luam legatura ma puteti gasi la nr.de telefon 0730008755
Multumesc.

| nameles a răspuns:

E un matiz super la super pret pe http://www.ubidr.com
Bafta!

| narcis393 a răspuns:

Dami si mie nr detel ca am eu unu de vanzare 1650 neg din 2005 vand urgent nr de tel al meu este 0760512664 URGENTTTTTTTTTTTT

| narcis393 a răspuns:

Am un matiz din 2005 si vreau sa il dau nu e pretul mare 1650 euro negociabil daca esti doritor contacteaza-ma la numarul de telefon 0760512664 vand urgentttttttttt

| scorpion40 a răspuns:

Pt. oras este buna, dar in schimb consuma destul pentru o masina atat de mica, cca 7l/100km chiar si mai mult
Are probleme si cu pompa de benzina, se blocheaza
Neavand servodirectie se manevreaza destul de greu
La 2-3000€ masina e destul de uzata si s-ar putea sa apara si alte probleme

| dumitru1972 a răspuns:

Daca vrei matiz am eu de vanzare.in bucuresti.
fii sigura ca vei iesii cu ea din oras.eu am fost cu familia la mare si se comporta super.

| dumitru1972 a răspuns:

Daca mai esti interesata de un matizel, numarul meu de telefon este:

| sandu68gl a răspuns:

Matizul este "magic car"!
Acum 3 saptamani am fost in Istanbul si am trecut Bosforul-eu, sotia si doi copii! Il am din 2004, de cand s-a lansat Loganul! Am varianta cu AC! Am fost si la Chisinau si la Albena si la Nesebar in Bulgaria! Nu am schimbat nici o piesa, ii fac revizie o data pe an inainte de concediu! E micuta dar urca si pantele mari din Istanbul! Pe autostrada se duce si la 135km/h! Pentru cei care stau pe bancheta din spate e naspa-toate gropile le simti-bancheta e doar un simplu burete care se sprijina pe caroserie! O folosim mai mult in oras si atunci cand mergem in concediu vara! Succes!

| adi_4863 a răspuns:

VAND MATIZ 2001 FULL ALB 45000KM 2600EUR. 0722.22.49.71

| Lupu_Alexutza_1996 a răspuns:

Am eu un matiz, e din 99 merge foarte bine, are geamuri electrice pe fata, servo directie...doar ca eu vreau alt ceva m.am plictisit de ea