| bugacalin a întrebat:

Vreau sa imi cumpar YAMAHA R1 de unde ar fi mai retabil sa o cumpar? (Romania sau din strainatate (cu argumente va rog))

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Cea mai proasta afacere ar fi sa o iei din Germania fiindca nemtii folosesc motocicleta ca mijloc de distractie si isi bat joc de ele, la ei masinile sunt pe primul loc si au grija de ele ca de nevasta dar motocicletele nu!

Daca ai cu ce sa o aduci gratis merita sa o aduci din Japonia sau din State!

Daca platesti transportul nu merita sa o aduci din afara Europei si ti-as recomanda Italia sau Olanda pentru motociclete, mai ales Italia, ei merg frumos cu motocicletele, sunt un mijloc de relaxare pentru ei asa ca nu le forteaza, nu le omoara, nu o sa vezi gropi pe drumurile lor, nu o sa se duca pe drumuri forestiere cu o motocicleta sport sa se distreze si ei cum fac romanii, intretinerea lantului si asa mai departe in Italia este gratuita la vulcanizari si spalatorii auto, asa ca ei le intretin conform manualului. Eu iti recomand Italia daca vrei sa iei ceva bun din afara, daca vrei ceva ok dar mai fortata poti si din Romania fiindca nu este diferenta mare de pret la Yamaha nicaieri decat in Japonia dar dai pe drum mai mult decat ai lua motocicleta din Italia, cel putin 800 de euro te costa in container si acolo risti sa o zgarii si sa ajunga urat si transport special 1300 de euro, la cele mai ieftine companii daca o aduci cu Titan sau Atlantic te costa si 2000 de euro!

| 13 a răspuns:

Pai daca ai cu ce sa o aduci e ok sa o aduci din Germania. pentru ca sti ca iei o motocicleta care nu a vazut gropi mol praf si alte nebunii de genu. si o sa aiba un motor bine calit. Pnetru ca pe drumurile noaste si daca mergi pe un piston nu iti di seama pentru ca nu poti merge tare. dar in Germania pe autobenzi simti si daca trebuie uns lantu dupa cum se comporta motorul.

| isuekid a răspuns:

Pe acest site o sa iti gasesti 100% www.bikeshop.ro