| Florentin_Daniel_1997 a întrebat:

Vreau sa imi fac o copie dupa cheia de la masina (dacia logan 2007) vreau sa stiu daca trebuie sa fac o cheie cu chip sau o simpla copie dupa cheie. Vreau sa pot porni masina cu ea nu conteaza ca nu am inchidere centralizata pe cheie, o pot deschide masina si manual cu butucu. Dau funda pentru un raspuns bun si rapid.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Are chip, din cate stiu in carrefour sau in unele centre comerciale vezi lacatusi autorizati care fac inclusiv copii dupa chei de la masina si iti merge, asa iese mai ieftin decat sa mergi la reprezentanta unde costa mai mult

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie si cip ca sa porneasca.

| Maioru a răspuns:

Daca nu ai cip la cheia de la masina aceasta nu va porni si nu vei putea deschide decat usa.Te duci la un centru de copiat chei si faci una identica cu cea originala si-ti pune si cip la ea contra unei sume intre 200 si 400 ron, depinde de meserias si de oferte.Eu am facut una de vw. golf si m-a costat 400 ron