| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi schimb anvelopele cu cele de vara si am observat ca 2 dintre ele[continental] au cateva crapaturi mici pe canalele mai mari si multe pietricele foarte mici au intrat in cauciuc, unele mai tare altele pot fi scoase, as putea sa merg cu ele in siguranta avand in vedere ca au 2 ani? masina are 1350 Kg si cam la ce viteze rezista avand in vedere ca atunci cand erau noi rezistau la 220 km/h? multumesc, funda!

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Sunt convins ca nu vei avea probleme cu ele.

| mgtow a răspuns:

4 ani rezista destul de bine dar nu uita de MCV-uri si radarele mobile.

| timisoara a răspuns:

Poti sa mergi linistit pana la 4-5 ani cu ele.
Oricum nu cred ca ai pe unde sa mergi cu 220km/h... Nu uita de radare...
Si ai grija sa nu faci vre un accident!
Drum bun, fara gropi!

| PurceluAtomic a răspuns:

Tre sa fii un pic tichi sa mergi cu 220 km/h in Romania. A, bine daca asta e viteza la care rezista inscrisa pe acte e altceva.
Nu conteaza cati ani au ci cate zeci de mii de km ai facut cu ele.