| ruficape a întrebat:

Vreau sa imi vopsesc masina alta culoare, din ce am citit pe net costa pana in 1000 de euro, dar ce ma intereseaza este cat ma costa sa fac modificari in talonul masinii si cam cat timp dureaza procesul pana o sa pot sa merg cu masina din nou dupa revopsire?

1 răspuns:
| relian a răspuns:

In talonul masinii scrie ce culoare are masina ta? Daca nu scrie atunci poti vopsi masina aia zilnic in alta culoare.
Daca insa scrie culoarea masinii atunci trebuie sa certi ceva aprobari.Sa zicem c a nu scrie nicaeri ce culoare are masina ta ok? Ma opreste politia,de unde stiu aia ce culoare a avut masina mea din fabrica, sa poata sa ma ia la rost? Asta e cea mai mare tampenie, olitia sau aia de la rar sau de la inspectie trebuie sai intereseze doara ce scrie in actele masinii.Dar romanii cum le este frica si de umbra lor, normal ca taci si dai amenda, ca te stia ala ca ai masina alba si tu ai vopsito rosie laughing pai ba unde scrie cum am avut-o? Deci eu asa vad sau asa ced ca este logic.Ce spun actele aia trebuie cerut acordul, asta daca vrei sa modifici ceva.