| sergiu51 a întrebat:

Vreau sa ma angajez pe functia de consilier auto ce trebuie sa fac in firma asta eu ce o sa muncesc mai precis?

3 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Esti legatura dintre client si mecanic sau furnizorii de piese, dupa caz magazin sau service. Preiei comenzi de piese sau reparatii si faci comanda pieselor la firmele furnizoare sau iei in primire masina, o dai mecanicului si implicit o returnezi clientului. Daca e un showroom lauzi masinile sa se cumpere, explici conditiile de vanzare etc. Ai nevoie de cunostinte bune in domeniu auto, PC, sa fii bun comunicator si negociator.

| sergiu51 explică:

Este vorba de un servis

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru sergiu51):

Cunostinte de mecanica, sa cunosti echipa de mecanici si pe fiecare ce stie sa faca mai bine, faci comenzi piese etc, sa fii bun organizator. Tu te ocupi cu preluarea masinii de la client pana i-o dai inapoi reparata intr-un cuvant. Nu e chiar treaba de pusti dar nici f greu nu e. Daca nu excelezi in domeniu poate fi avantaj o minte deschisa, ascutita si o fire deschisa cu oamenii de tot felul. In 2-4 sap. te dai pe roate si inveti regulile jocului din ograda respectiva. Depinde si de echipa si de aptitudinile tale sa poti colabora cu toti. Cu oamenii e greu de lucrat mai ales daca nu ai inclinatii si nu te faci acceptat, mai ales in auto -mecanici, soferi etc. Incearca, nu te speria.