| DelphhiN a întrebat:

Ce imi trebuie pentru a putea scoate fisa medicala ( pentru scoala de soferi)?

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Actul de identitate si bani. Mergi la medicul de familie ca-ti trebuie si antecedentele medicale. El iti completeaza pe prima fata (pagina) si apoi mergi la control la policlinica. Nu mai tin minte dar imi pare ca si incheierea o face tot medicul de familie sau seful policlinicii. Mai intreaba in policlinica.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Salontanul):

Hai sa iti clarific eu. poti lua o adeverinta de la medicul de familie ca nu suferi de boli cronice, te duci iei fisa si o platesti si in cadrul policlinicii iti faci toate controalele si tot acolo, ultimul doctor vizitat, iti incheie fisa. nu are rost sa iei fisa, sa te duci la medicul de familie, ca sa te intorci inapoi sa faci restul actelor. iei adeverinta separat si te duci faci toate analizele din cadrul fisei, ti-o incheie ultimul doctor si aia e. te duci la scoala de soferi cu ea

| Salontanul a răspuns (pentru JohnnyBi):

Mai, JohnnyBi. Eu nu ti-am spus nimic tie. Cine dracu' te-a intrebat ceva? Daca ai ceva spui celui ce te-a intrebat. In cazul nostru NDianaIonela. de ce imi spui tu mie? Ca sa demonstrezi cat de inteligent esti? Esti fraier si habar n-ai. Fisa se ia de la medicul de familie cu antecedentele pe ea. Eu am facut anul trecut pentru avizul de port arma. Este aceeasi fisa numai ca se taie peste auto si se scrie agent paza cu arma. Deci, esti slab pregatit. Nu ma-si fi inervat daca nu-mi raspundeai mie. Zice o vorba romaneasca: "nu da din c**, daca nu te f*** nimeni. Clarifica-i mamei tale nu mie. Fac pariu pe salariul meu de pe o luna ca la treaba asta am dreptate. nu mai pun faptul ca am experienta de circa 40 ani in plus. Asa ca stai in banca ta. Daca-mi raspunzi te blochez. Ca n-am chef de contradictii cu toti analfabetii. Nici sa scrii nu stii ca astazi nu se mai face scoala. Se face fotbal si muzica aiurea. Daca ain chef de un pariu raspunde-mi pe privat pe cati lei faci pariu si gata.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Salontanul):

Eu am facut-o acum 2 luni in privinta adaugarii unei noi categorii la permisul auto. fa pariu pe ce vrei tu, nu am nevoie de 200 ron, ii iau la o consultatie avocatiala in cam 5 minute ca onorariu. vezi ca se scrie m-as. tu esti un parlit de agent de paza, eu sunt avocat. tu ai 40+ ani, eu am 24. tu nu stii a scrie corect limba materna. nu stau la discutii cu toti oamenii care muncesc la firme de paza, esti sub nivelul meu. si vezi ca mama este sefa de sectie pe comercial si fiscal la inalta curte de casatie si justitie. parlit de gardian ai cam mult talent pe tine. vezi ca esti in tura de noapte, du-te si verifica boscheti unde iti este locul. jumatate din varsta ta si am facut deja de 2 ori mai multe ca tine intr-o viata. am mai multe diplome decat ai ani de viata.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru idiotul de Jb.
Tu, avocat? Doamne fereste! Dupa punct se scrie cu litera mare. ai dreptate ca am gresit. Se scrie "m-asi". Eu am facut-o din viteza.Tu din nesatiinta. Habar n-ai! Eu am catre 60 ani si facultatea facuta. Tu ce dracu'ai facut? Maturator de strada. Fac agent de paza la pensie. Tu n-ai citit pana la capat raspunsurile mele. Ai fi vazut ca nu sunt simplu agent ci am facut o facultate si sunt pensionar. Neam de neamul tau n-a facut facultatea pe merit. Ai platit daca ai facut-o. Eu am dat examen cu 12 pe loc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la unitatile medicale care fac asa ceva si iti faci toate analizele si controalele

| Vali215 a răspuns:

Acum citesc prima datā răspunsul tău şi mi se pare că ai ceva probleme cu modestia, de educaţie nu mai zic. Dacă nu ar fi avut părinţii tăi bani sā te susţinā ai fi un nimic actualmente. Răspunsul l-ai dat în 2014, sper cā nu mai ai aceeaşi gândire toxică.