| Wenttmann a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o masina 120+ Cp, ma gandeam la un Peugeot 407, ce parere aveti despre el? Sau daca nu dati-mi alte modele. Sau merita sa iau un bmw seria 5 model vechi? Pot oferi maxim 6000 de euro.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dar de cat timp ai permisul?
E aiurea sa vrei masina si 'buna', si de talpa, in 6000e.
Eu sunt de parere ca daca vrei o masina buna, cumperi ceva gen Passat, Octavia, Megane, cu o putere in jur de 100cp, ca sa fie fiabila.
Daca te mananca piciorul iti cumperi alt gen de masina, cum ar fi un Opel Astra cu C20LET pe el, Golf GTi si altele.
Cu o masina mai scumpa degeaba ai multi caluti, ca ti-e frica sa o calci, iar consumabilele la o masina mai noua + dotari sport te rup in doua.
Cauta Opel Astra H 1. 9CDTI (150cp, 6 trepte), alea sunt masini de talpa, dar ma indoiesc ca iti mai vine s-o calci, cand afli cat costa un far la ea.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se merita un bmw seria 5 la maxim 6000e e prea obosita masina. 407 e o masina ok daca a fost bine intretinuta si daca faci abstractie de faptul ca nu se mai fabrica modelul respectiv. In plus la modelel 407 devalorizarea se face destul de accentuat deci ai sanse sa iei o masina bunicica la pretul ala