| igor65 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o masina cu numerele provizorii rosii si as vrea sa stiu cum s-o scot dupa hotarele Rominiei?
Ce acte trebuiesc?

4 răspunsuri:
| dragos1294 a răspuns:

Masiniile cu numere provizorii rosii din tara nu pot parasii teritoriul Romaniei. Mai bine spus numerele nu vor fi valabile in alte state.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cate stiu eu numerele rosii sunt valabile doar pe teritoriul tarii, altfel doar pe platforma poti sa o scoti

| igor65 explică (pentru suntserios):

Da pe plarforma vreao s-o scot dar este posibil de inmatriculat in alta tara?

| suntserios a răspuns (pentru igor65):

Presupun ca da, nu stiu care sunt legile in alte tari, dar atat timp cat ai actele masini in regula probabil ca poti