| kiki_5006 a întrebat:

Noua Skoda Octavia sau Chevrolet Cruze?
A venit clipa sa aleg!
Noua Skoda Octvaia echipare Drive + ESP + Proiectoare ceata + jante aliaj usor sau Chevrolet Cruze LS Plus care are mai multe dotari fata de Skoda dar nu are aer conditonoat automat care include si senzori de ploaie si de lumina.
Dupa voi pe care ati alege-o si de ce.

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Skoda Octavia. Am condus ceva vreme o Octavia si eu unul am fost incantat. Chevrolet Cruze sincer nu am condus, dar am condus Lacetti si nu cred sa fie mare diferenta. Nu pot spune ca e o masina proasta, insa imi vine greu sa le pun pe aceeasi treapta, Skoda fiind dupa mine la acelasi nivel cu firma mama, VW.

5 răspunsuri:
| ALEx_7862 a răspuns:

Sincer parerea mea este ca e cam egalitate intre amandoua acum depinde ce-ti doresti si u eu daca as avea bani le-as lua pe amandoua.happywinking

| besche a răspuns:

Chevrolet Cruze are platforma tehnica si motorizarile pe benzina, identic cu noul Opel Astra. Intr-adevar, Cruze este imbatabil la raportul pret-dotari, dotarile sunt ca pentru o masina care costa cu 5000 de euro mai mult. Pe diesel are motorul de 2l-130-150 de cp, un diesel la care s-a lucrat timp de 5 ani si a iesit un motor mai bun decat VW-zic specialistii-. Masina e facuta in Coreea, de GM-Daewoo. Pana acum n-am auzit decat cuvinte de lauda de la posesori si de la cei care au facut test-drive. Se poate face test -drive la reprezentanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Skoda Octavia! Chevrolet este cu mult sub Skoda, la toate capitolele.

| bogdan_3161 a răspuns:

1.Skoda pentru ca are aer conditionat.
2.Pentru ca are un prieten si stiu foarte bine ce inseamna o Skoda...
3.Mult mai buna calitativ

| kiki_5006 explică:

Gata va multumesc foarte mult! Am ales Skoda. Am facut un test drive si este super! Chevrolet Cruze in primul rand : a trebuit sa astept 1 luna pentru. a il aduce in showroom... si ghiciti ce? nu am avut voie sa fac testdrive pentru. ca era de vanzare... si in al doilea rand cand am sunat sa ii intreb consumul nu au stiut sa imi raspunda, deci ceea ce se spune pe site-uri este adevarat ca Chevrolet are service prost