| ruficape a întrebat:

Vreau sa schimb culoarea masinii, in alta ordine de idei, luna viitoare voi pune colant negru mat pe toata masina, care acum este albastru inchis metalizat.

Stie cineva care sunt pasii de urmat pentru asa ceva, cu RAR, politie rutiera si pe unde mai trebuie mers, ce taxe se platesc, etc?

Si ce trebuie sa fac in momentul in care imi pune colantul?
Mi-a spus cineva ca firma trebuie obligatoriu sa imi elibereze o autorizatie valabila 30 de zile, perioada in care sa rezolv cu talonul si CI a masinii

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

O revopsire cu negru mat costa de la 500 de lei, nu cred ca iesi mai ieftin daca o colantezi, si cu siguranta nu se apropie de calitatea vopselei.

| Bonbardieruldeweekend a răspuns:

Habar nu am de lege dar de ce vrei sa o colantezi? Mai bine e sa o vopsesti. In sensul ca daca dai de unul prost( sunt foarte multi in Romania din pacate) nu o sa iti lipeasca bine. Chiar daca se vede ok unii nu stiu cum sa o termine la sfarsit si dupa un timp se desface. Oricum nici nu mai zic de zgarieturi. La vopsea se acopera imediat dar la colant nu prea e asa. Plus ca e mat si se spala mai greu.