| mgtow a întrebat:

Vreau sa stiu cum ati facut la pretestare inainte sa dati examenul teoric pentru categoria B sau C, CE, A, D. Chestia e ca nu/s intrebarile care intra la examen de la DRPCIV si am vazut ca cei care nu scoteau pretestarea il chema pe unu de la biroul scolii sa le faca intrebarile si le dadea hartia de pretestare pentru dosar, asa ati patit si voi?

Răspuns Câştigător
| codrinstefan2103 a răspuns:

Da, erau întrebări ca la drpciv. era la un moment de cumpărat o carte foarte bună de legislație cu 1001 întrebări făcute pe baza testelor drpciv și din aia ne-o scos chestionare.

8 răspunsuri:
| codrinstefan2103 a răspuns:

Bănuiesc că te referi la ieșirea din sală, nu? Eu am dat un examen cu întrebări fix de pe DRPCIV.

| mgtow explică (pentru codrinstefan2103):

Inainte de examenul DRPCIV trebuie sa fac o pretestare la scoala deci cand tu ai dat pretestarea erau ca la drpciv sau nu?

| mgtow explică (pentru codrinstefan2103):

Atunci fac misto de mine din cate vad deoarece si eu am cartea pentru C CE si D dar mi-au zis ca nu cad cele de la drpciv, oricum daca nu cad alea in carte vin intrebarile de politie si la scoala mi le face un angajat care se ocupa cu pretestarile.

| codrinstefan2103 a răspuns (pentru mgtow):

Oricum dacă ești bazat pe legislație n-ai ce greși, orice întrebare ți-ar pune.

| mgtow explică (pentru codrinstefan2103):

Eh aia nimeni nu o stie pe de rost doar o citesti odata apoi te apuci de intrebari, nimeni nu are timp sa o memorizeze toata in cap. Ceva acolo se intelege dar nu tot.

| Mitza91 a răspuns (pentru mgtow):

Eu cand am facut pretestarea nu am avut nici o intrebare ca pe DRPCIV.la sala am avut intrebari exact ca pe DRPCIV

| mgtow explică (pentru Mitza91):

Si cum ai reusit sa le faci? Doar erai dezorientat daca niciodata nu le-ai facut.

| Mitza91 a răspuns (pentru mgtow):

Mi-am luat cartea de legislatie langa mine si mi-am scris pe foi a4 toate interzicerile(depasirea, intoarcerea... etc.) si am invatat scriind.asta a fost la cat B. La C+E am avut un curs de mecanica dat de la scoala de soferi si am procedat la fel.am facut chestionare pe DRPCIV pentru C si acum sunt posesor de permis cat BE, CE din 2009/02 B si 2009 04 C+E.Succes

| codrinstefan2103 a răspuns (pentru mgtow):

Da, erau întrebări ca la drpciv. era la un moment de cumpărat o carte foarte bună de legislație cu 1001 întrebări făcute pe baza testelor drpciv și din aia ne-o scos chestionare.