| WayhaughtK a întrebat:

Vreau sa strâng bani pentru o masina. Am nevoie de una spatioasa. M-am axat pe Opel.
Masina o voi achizitiona pe viitor (peste 3-4 ani)
Am de ales intre Astra H, J, Insignia.
Care merita mai mult
P.s voi face scoală de soferi peste 3 ani.
Apropo un lnsugnia cam cat va costa in 2020?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Dar care e problema daca iti iei un corsa? o insignia e mare si tu fiind invatacel probabil veai avea probleme cu dimensiunile, o sa o irosesti daca o busesti in parcari si daca mergi singur in ea. vrei sa ntemeiezi o familie imediat ce termini scoala?
i-ati o corsa, invata pe ea sa conduci sa repari, da-o de pereti, de copaci (la viteza redusa de preferat). iar restul banilor ii pui deoparte, mai strangi si alti bani, si dupa o vreme iti vei lua o insignia mai noua si mai buna pe care vei sti din start cum sa o folosesti

10 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

In principiu nu prea merita Opiel. Mai bine te-ai axa pe Hyundai sau Ford.

| xerxes1 a răspuns:

Cand o sa ai banii mai discutam.

| LTAA a răspuns:

Alegi in functie de cate dotari vrei pe masina. La aceeasi bani poti sa iei un astra h full, astra j mediu echipat si insignia probabil cheala. alegerea cea mai buna e Astra j, seamana destul de bine cu insignia, e spatioasa si are o fiabilitate buna.
Insignia din ce an?

| Superior a răspuns:

Esti minor inca?

| BJK1903 a răspuns (pentru Superior):

Astia isi planifica cu 4-5 ani in urma viitorul laughing Pana atunci trebuie sa treaca multe praguri sa ajunga sa se gandeasca la masina dar atat pot si ei happy

| WayhaughtK explică (pentru Superior):

Da. Dar eu vreau sa strâng bani. Evident mă vor ajuta si parintii. Vreau sa stiu de acum ce masina vreau. Si in functie de asta strâng bani

| WayhaughtK explică (pentru LTAA):

Ok. Multumesc! Corsa nu îmi place. Deci voi merge pe un Astra H hatchback. Peste 3 presupun ca ii va scădea pretul si asa si intretinere.
Multumesc mult!
Ai dreptate. Dupa ce ma voi invata voi trece pe Insignia. Poate Insignia Grand Sport

| Superior a răspuns (pentru WayhaughtK):

In primul rand, vrei ceva coupe (2 usi) saude familie (4 usi)? Conteaza design-ul sau doar sa-si faca treaba? Cam cat ai da pe o masina?

| WayhaughtK explică (pentru Superior):

M-am gândit la un sedan.
Dar pana la urma am sa iau un Astra H hatchback. Pana voi invata sa conduc cum trebuie o masina. O voi tine cam 2 ani. Dupa voi trece la un lnsignia sedan

| LTAA a răspuns (pentru WayhaughtK):

Dar care e problema daca iti iei un corsa? o insignia e mare si tu fiind invatacel probabil veai avea probleme cu dimensiunile, o sa o irosesti daca o busesti in parcari si daca mergi singur in ea. vrei sa ntemeiezi o familie imediat ce termini scoala?
i-ati o corsa, invata pe ea sa conduci sa repari, da-o de pereti, de copaci (la viteza redusa de preferat). iar restul banilor ii pui deoparte, mai strangi si alti bani, si dupa o vreme iti vei lua o insignia mai noua si mai buna pe care vei sti din start cum sa o folosesti