| TicTacUser a întrebat:

Vw bora 1.6 SR benzina. problema martor presiune ulei ...sta aprins cand pornesc masina apoi se stinge... uleiul trebuie schimbat mai am de mers 1000 km.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Se stinge in momentul cand pompa de ulei incepe sa bage ulei in instalatia de ungere.Problema este sa nu stea prea mult aprins dupa ce pornesti motorul.Deasemeni,nu trebuie turat motorul foarte tare cand este aprins martorul.Pentru ca, pe moment, motorul functioneaza fara ulei in instalatia de ungere.De cand nu i-ai facut schimbul de ulei? Verifici macar o data la 3 zile nivelul din baia de ulei?

| TicTacUser explică (pentru darrio2007):

Se stinge imediat dupa ce a pornit motorul ..Multumesc pentru raspuns. Aflasem intre timp.

1 răspuns: