| eek a întrebat:

1 am parul ondulat
2 in mod normal. fara sa l dau cu nimic sata eronat
3 daca il dau cu spuma se increteste, dar nu asa cum as vrea
4 cu ce as putea sa l dau sa se increteasca imi mult. iar acele bucle(sa le zic asa) sa fie mai bine definite
? vreau raspunsuri pana maine cel tarziu. daca nu il >indrepttongue

2 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=oFMqgggHEkA&feature=related ei folosesc acolo niste produse, probabil nu se gasesc in romania... dar oricum, se gasesc si la noi produse pentru parul cret, spume de par, etc.

E important sa nu strici buclele formate, ai grija cum stergi parul, nu il freca cu prosopul, ci strange`l in maini cu prosopul(de jos in sus), in niciun caz nu il freca, pentru ca o sa ai un rezultat urat.

E important iar sa ai acel capat la uscatorul de par, e foarte bun pentru parul cret... daca nu ai asa ceva, poti incerca cu uscatorul tau de par sa il usuci, curentul de aer sa vina de jos in sus si sa ai grija sa nu misti foarte brusc uscatorul, sa nu ti se strice buclele. Apoi mai poti da cu spuma, sau depinde, daca ai spray, sa il folosesti. Sper sa obtii efectul dorit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Pai pune`ti bigudiuri cand ai parul ud sau fa`ti moate din alea puse pe hartie. La alea chiar o sa ai bucle. laughing

2. Daca ai ondulator, sau fa rost de el, cu fixativ, cel mai bine.
3.Cu fohenul si o perie rotunda cand e parul ud!
4. Cu spuma si perie. eu asa fac si imi sta f bine...
5. Daca ai placa, din nou poti sa ti`l ondulezi. Cauta pe net, pe youtube si o sa gasesti.
6. Fa`ti pletute tot cu parul ud insa nu cred c`o sa-ti iasa chiar bucle bucle.

succes. si un an nou fericit!