| Sapphire a întrebat:

1. Daca ma vopsesc saten inchis cu henna tot mai risc sa ma aleg cu reflexe roscate?
2. Iar dupa, ma pot decolora prin metode naturale cu ceai de musetel?
3. Daca de fiecare data cand ma spal pe cap (o data pe saptamana) folosesc ceaiul de musetel, cam dupa cat timp se vad rezultatele decolorarii?
4. Stiti alta metoda mai rapida de decolorare? Naturala ma refer.
Mersi.
Poate dau funda. >:

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti-as recomanda sa te vopsesti cu henna substansa din aceasta este foarte puternica(intr-adevar naturala) dar puternica iar in cazul in nu iese culoarea pe care o vrei de parul tau nu se va mai prinde nici o vopsea (pe henna)si nici macar decolorantul chimic. Daca vrei sa scapi de henna trebuie. sa astepti sa iti creasca parul.sau sa dispara efectu(iar asta poate varia in functie de persoana 10 saptamana a fost in cazul meu)

Iar metode naturale de ati schimba culoarea la par sunt destul de multe :ceaiul de musetel folosit infuzie (pui apa la fiert cam 400ml si apoi adaugi musetelul ) te dai cu infuzie dupa ce ai facut baie si dupa clatesti.
Acelasi lucru poti face cu zeama de lamaie. Aceasta daca o aplici pe par inda de la prima aplicare se va vedea o deschidere in nuanta parului dar. parul va avea un astept de,, murdar'' >Dar poti folozi lamaie sau musetel, ori amandoua combinate le lasi cateva minute iar dupa te clatesti. Si dupa mai multe aplicari poti ajunge chiar la un blond natural si care nu va degrada parul

Daca vrei sa te faci castaniu sau roscat incearca:
Infuzie de : frunze de nuc sau galbenele.Folosesti aceeasi metoda ca la infuzia de musetel. Iar parul va avea o nunta ciocolatie(daca folosesti frunze de nuci+galbenele) dar am spus si roscat caci daca folosesti doar galbenele sau infuzia de frunze de nuc +galbenele si din ce in ce mai multe galbenele sa pui vei deveni roscata cu timpu.
Pt vopsitul natural iti trebuie multa rabdare dar parul nu va avea de suferit. happy Acum alegerea este a ta poti sa te faci la un salon(ori acasa) sau natural

Succes :* si sper sa iti iasa culoarea pe care o vrei

1 răspuns:
| deeeeeeaaa a răspuns:

Uite scumpa. ca sa se cunoasca rez cu spalari cu ceai de musetel. rezultatale. vor aparea dupa muult timp.:d

mai poti incerca

Rădăcina de rubarbă, o opţiune sănătoasă
Pentru o decolorare sănătoasă, rădăcina de rubarbă este poate una dintre cele mai eficiente plante puse la dispoziţie de natură. Pentru aceasta, fierbeţi un litru de apă şi patru linguri cu rădăcină de rubarbă tăiată mărunt timp de 20 de minute, iar apoi lăsaţi la macerat patru-cinci ore. La final, strecuraţi din nou infuzia, pe care trebuie să o folosiţi pentru a clăti părul după baie. Repetaţi de trei ori pe săptămână.

e bine ca vrei sa-ti protejezi parul si nu folosesti. decoloranti. etc

tot ce ai nevoie e rabdare :X