| AndreeaMagnifique a întrebat:

Hello!
(sper că n-am greșit categoria)
Am nevoie neapărat de ajutor. Am momentan un brunet închis cu rădăcinile roșcate (mare greșeală). Am brunetul acesta de aproape 5 luni, iar culoarea mea naturală este un blond/șaten.

Vreau neapărat să scap de brunetul din capul meu, și să mi-l vopsesc blond, o nuanță deschisă. Știu că suna imposibil și că singura soluție este să mă tund și să aștept să îmi crească părul și că e foarte greu să scoți negrul din păr, dar sper că cineva are să-mi dea o bună îndrumare!

Menționez că mi-aș asuma riscul de a mă decolora, momentan mă gândesc să folosesc ceva din gama Kallos, deși din câte am auzit, după decolorare, părul devine un portocaliu.

Vă rog super frumușel să mă ajutați, cel ce mă poate ajuta în a ajunge de a scăpa de brunet și să ajung la blond, primește o fundiță pe măsură și o îmbrățișare caldă! happy

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Trebuie sa te decolorezi inainte, iti recomand sa mergi la un salon

| Nomoreregretstb a răspuns:

Eu zic sa te decolorezi si apoi te vopsesti cum vrei si apropo nu o sa fie portocaliu devine blond pentru ca o prietena de-a mea s-a decolorat si l-a avut blond. Sper ca te-am ajutat big grin

| AndreeaMagnifique explică (pentru Nomoreregretstb):

Sper să fie cum spui tu, m-am tot uitat prin diferite părți și majoritatea brunetelor, după decolorare, îl aveau portocaliu.

Prietena ta tot brunetă era dinainte de decolorare? Mă refer dacă avea o nuanță închisă sau nu.

| Nomoreregretstb a răspuns (pentru AndreeaMagnifique):

Era bruneta.