| FataCuOchiCapruiX a întrebat:

1. Voi ce rechizite va luati pentru noul an?
2. Ce haine va luati:noi avem voie doar cu alb, negru, gri si albastru
3. Voi ce va luati cu voi in ghiozdan la scoala in afara de carti, caiete, manuale, penar.adica accesorii ceva de genuhappy
4. Cum va imbracati in prima zi de scoala?

Cei ce raspund la toate intrebarile primesc vot iar cele mai bune raspunsuri primesc fundita mare si portocaliehappypapa

11 răspunsuri:
| 123321998896768 a răspuns:

Buna!
1. Voi ce rechizite va luati pentru noul an?
rasp.:pai caiete noi,creioane,pixuri, stilouri, acuarele mai multe
2. Ce haine va luati:noi avem voie doar cu alb, negru, gri si albastru
rasp.:pe noi ne lasa sa ne imbracam cum vremwinking de obicei merg cu blugi, tenisi, si o bluzitza mai draguta
3. Voi ce va luati cu voi in ghiozdan la scoala in afara de carti,caiete, manuale, penar.adica accesorii ceva de genuhappy
rasp.:pai imi iau macarica, apa/suc, clamitze/elastic si un strugurel/luciu incolor de buzewinking
4. Cum va imbracati in prima zi de scoala?
rasp.:pai tot niste blugi negri mulati, pantofi cu talpa mai micuta ortopedicawinking si o bluzitza.
sper ca te-am ajutat pa-pa.

| Aly28 a răspuns:

1.carti,caiete,penar,dosare,pix,creion ascutitoare, riglahee heeetc(multe genti)
2.pai eu imi iau blugi,camasi,bluze, balerini, pantofi cu platforma/toc(sunt cls a 12)sacouri, jacheta blugi.etc
3.o mica trusa de make-up in care am un creion corector,ruj,servetele uscate,umedehappy telefoanele,o agenda draguta:angryin care imi notez orarul, numele profilor daca s-au schimbat etc), un mp4
5.blugi,un maieu simplu sau o camasa,cu un sacou,si pantofi cu platforma sau balerinihappy
Tu ai putea sa-ti pui o esarfa frumoasa la gat,sau un lantisor, margelele, pentru a-ti accesoriza tinutahappy

| Kiddzutsa a răspuns:

1 - Pix, creion, guma de sters, rigla, ascutitoare, bloc de desen, manuale, caiete, creioane de desenat etc. happy

2 - Pff, aici nu stiu ce sa zic:-s.

3 - Eu imi iau clemewhistling, si elastice de par, in rest imi iau fond de ten`, ceva de papat si apablushing thinking

4 - Pai, niste blugi stramti cu niste tenesi DC pentru femei, cu o bluzica alba, ceva in gen mai lasata asahappy.

| Sabiina a răspuns:

1. Caiete, creioane simple si colorate, radiera, set de geometrie, culegeri, atlas la geografie, pixuri coloratelove struck, bloc de desen, pensoane, acuarele cam atat cred. big grin

2. Paii noi trebuie sa avem o camasa sau un tricou alb si pe deasupra o vesta sau o rochita din aia fara maneci sau un pulover rosu sau visiniu. Majoritatea se imbraca cu tricou si vesta. In rest blugi, tenisi, fusta, balerini, sandale.

3. Paii mancare, apa sau suc, o cutiuta pentru situatii de urgenta blushing stii la ce ma refer, un elastic si atat.

4. Blugi lungi pana sau 3 sferturi (depinde cum e vremea), camasa cu manecile suflecate, tenisi, vesta, iar parul ori mi`l las liber ori mi.l prind intr-un coc sus si imi las bretonul.
Cam atat. te-am pupat. :*

| IlegalSmile a răspuns:

Heii

1.Rechizite laughing pixuri,creioane,cauarele, caiete, manuale... scoalalaughing

2.Foarte nasol>.< si noua ne-a spus digiggu la fel dar na noi laughing

Pai o sa'mi iau blugi, hanarog, tenesi ...haine...

3.Mancarica,apikalove struck

4.Asta chiar nu m-am gandit thinking

PS: lipsa de preocupatie?

Pa, pa^^

| tesss a răspuns:

Esti la Dinu Lipatti de va lasa numai cu alb, negru, gri si albastru

| tesss a răspuns:

Buna!
Pai....caiete,stilou,pix verde rosu si negru,guma,ascutitoare,creioane,compas,rigle,acoarele, pensule, bloc de desen, creioane, pic,...
Mda...noi avem voie doar in alb.
Pai eu am obesrvat ca cei de clasa a 8- a se imbraca cum vor ei si directoarea nu le spune nimic. Avand in vedere ca trec a 8 a o sa ma imbrac in ce vreau,sa vad ce zice.
Parfum,apika, mankarika si atat nu ma machez
M as imbraca in blugi mulati, tenesi, accesorii, bluza probabil din New yorker

| antohianda a răspuns:

3.mancare.apa,strugurel,clamite,rite,caiet de desen si o revista.

| AndreeaDAADA a răspuns:

1. Voi ce rechizite va luati pentru noul an?
RASPUNS-Caiete studentesti,caiete mici,pixuri,stilouri,creioane,pensule,bloc de desen,acoarele, ceiet de muzica, gografie, biologie, penar, rigle si ce prostioare mai gasesc pe acolo:p

2. Ce haine va luati:noi avem voie doar cu alb, negru, gri si albastru.
RASPUNS-Pe noi ne lasa cum vrem,deci imi iau niste camasi in carouri colorate,blugi,niste tricouri,un pulover mai subtirel(mai multe),colanti,"Itari" de sportlaughing, o geaca mai de toamna, adidasi, tenesi, ghetute, sutienelaughing si cam atat cred.

3. Voi ce va luati cu voi in ghiozdan la scoala in afara de carti, caiete, manuale, penar.adica accesorii ceva de genu
RASPUNS-pai suntem fete avem nevoie de tampoane tot timpul mai dam la o colega il folosim noi oricand putem avea nevoie de el...,un luciu de buze, si un balsam, o perie cu oglinda(din aceea de la avon mica), eu una intotdeauna am scoci la mine nu stiu de celaughing) un pachet de gume, crema de maini, creta imi distruge pielea, agrafe de par si 2 ariciuri, o mostra de fond de ten din fodul meu de ten, o mostra de parfum din parfumul meu, ochelarii de soare, un plasture si cam atat...

4. Cum va imbracati in prima zi de scoala?
RASPUNS-Poi nu stiu inca depinde de ce imi iau de imbracat...dar asa ca plan o pereche de blugi o camasa in carorui cu manecile suflecate, tenesi, o sapca monster enegry, ghiozdanul sau geanta..nu stiu...si bine inteles voi avea un caiet si un piz la mine sa-mi scriu orarul:p

Sper ca te-am ajutat:p

| Stanciu_Andreea_1975 a răspuns:

1 Păi, caiete, penar, creioane, pixuri, stilou, pic, pastă corectoare, riglă, echer, gumă de șters, creion mecanic, agendă, etc.
2 Și nou la fel, bluze/tricouri albe sau albastre, blugi albaștrii, avem voie cămăși de toate culorile. Și cam atât.
3 Pe lângă ce am scris la 1, sticlă cu apă, carnet, un portofel micuț, căști, gumă de mestecat, o iconiță cu un SF. Idk. Și cam atât.
4 Fustă și o cămașă.

| Maria_Ana_2001 a răspuns:

In primul rand SUNT CLASA a 6-a.
1.Caiete; lipici; etichete; pix, creion, markere; coperti; bloc de desen; trusa de geometrie; acuarele; agenda; top de hartie; dosare
Am voie sa port albastru. Avem tricouri cu numele scolii.

2.Imi cumpar: de incaltat; blugi; tricou(cumpar de la scoala);...

3.Agenda,Uneori portofelul, Mancare si Apa, Foarfeca, Ping.

4. Tenesi, Blugi, Tricou personalizat sau simplu.
SPER CA TE-AM AJUTAT! happyFundita? happy happy