| FataCuOchiCapruiX a întrebat:

La inceputul vacantei eu am plecat in strainatate si ma intorc in a 2 zi de scoala.eu am plecat putin grasuta.acum mi se pare ca am mai slabit si sunt si mai inalta.trec in clasa a 7 a si am aproape 13 ani si 165 inaltime.am si eu cateva intrebari

1. Cum sa ma imbrac la scoala tinand cont ca va fi o zi normala cu ore si avem o diriginta insuportabila
2. Ce cadou le pot aduce unor fete dar fara chesti sofisticate, ceva amintire de la colega lor scumpa si dragahappy
3. Ce cadou ii pot aduce unui baiat de 14(mai special)
4. Dar unui baiat de 18-19

Vreau sa trec la cumparaturi pentru scoala
1. Voi ce va luati :ghiozdan sau geanta?
2. ce haine as putea sa imi iau tinand cont ca avem voie doar cu alb, negru, gri si albastru?
3. Ce rechizite pot sa imi iau?

Multumesc ca ati avut rabdare sa ma ascultati.

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

1. Cum sa ma imbrac la scoala tinand cont ca va fi o zi normala cu ore si avem o diriginta insuportabila = cât poți de decent
2. ce haine as putea sa imi iau tinand cont ca avem voie doar cu alb, negru, gri si albastru? ==negru că este mai antijeg
2. Ce cadou le pot aduce unor fete dar fara chesti sofisticate, ceva amintire de la colega lor scumpa si draga ==nimic și rămâi cu banii

3. Ce cadou ii pot aduce unui baiat de 14(mai special) = =nimic și rămâi cu banii.

4. Dar unui baiat de 18-19, nimic și rămâi cu banii, iar la 19 ani e bărbat și vrea sex și lasă-l în pace!

Voi ce va luati :ghiozdan sau geanta? == ce ai avut și anul trecut și gata
3. Ce rechizite pot sa imi iau?= alea de anul trecut plus înlocuirea celor stricate +caiete + dosare cu foi + capsator sau perforator dacă nu au părinții în casă + (manuale) + dicționare +etc

| MicutsaBăă a răspuns:

Bunăăă! Păăi cadouri pentru fete... thinking a-i putea lua fiecareia o braţară drăguţa sau câte un ursuleţ de pluşbatting eyelashes, vezi şi tu în magazinele de suveniruri de pe acolo ce chestii draguţe poţi lua, ceva care să aibă ca amintire de la tine :-P. Aşa next băiatul de 14 ani... păiii o inimioara maree şi pufoasăă pe care să scrie ceva gen " I Love You " blushing şi un parfuum smug totul pus într-o punguţă de cadou ^^. Neext, băiat de 18 - 19 ăăh un ceas de mână, eu zic că ar fi perfect big grin. La partea a 2-a :.1 - cu siguranţă geantăbatting eyelashes,.2 - păii, a-i putea asorta 2 culori de exemplu alb cu negru sau gri cu albastru, un top alb, pantaloni negrii jeans sau colanţi, balerini albii smug. la fel şi cu celelalte 2 culori :-P şi rechizite tot ceea ce ai nevoie tu de la piix până la caiete etc laughing). Sper că te-am ajutat. Bafta kiss.

| Manuela_9985 a răspuns:

Salut :*!

1. Pai depinde de vreme laughing Daca e cald ia`ti niste pantaloni scurti sau trei sfert de blug, daca e mai frig iti iei lungi si simplii dar draguti in acelasi timp happy Niste tenesi si un tricoubatting eyelashes

2.Gen un brelocthinking o esarfa daca poarta, bratarithinking alea impletite sunt acum la moda laughing

3. Poti sa ii confectionezi un tricou cu numele sau poza luithinking Eu zic ca e destul de special big grin

4.Baietii de 18-19 se ingrijesc foarte mult si cu siguranta le-ar place un parfum sau un spray, o bratara draguta sau un lant happy

Pt scoala:

1. S`au demodat ghizdanelee, alea le purtai in clasa 1-4laughing Ia`ti o geanta, cel mai de preferat ar fi sa fie neagrabatting eyelashes

2.Ia`ti tricouri albe, dar nu simple, cu un model dragut pe elehappy Pantaloni blue sau albastrii mai inchisi si niste tenesi albi imaculati big grin ar arata super!

3. Ia`ti un penar micut din ala cilindric simplu,creioane,pixuri,set de geometrie[o sa ai nevoie] bloc de desen, caiete studentesti si micihappy

Sper ca te-am ajutat :*

Mult succes la scoala, girl!:*

| Deny1333 a răspuns:

Bună!
1. Păi, poţi să-ţi iei nişte blugi gri sau albaştrii ori nişte pantaloni dintr-un material bun, negrii. Un maieu alb şi pe deasupra o cămaşă cu mânecă scurtă descheiată. Un lănţişor frumos, cercei şi câteva brăţări [dacă ai voie]. În picioare ia-ţi ori teneşi, ori pantofi/botine.

2. Nişte lănţişoare sau brăţări, un suvenir din străinătate, ceva de pluş, ce crezi tu că ar merge.

3. Dacă e iubitul tău, poţi să-i iei un tricou cu dedicaţie sau ceva, un inel sau lănţişor, etc. Ultima parte se aplică şi la un prieten bun.

4. Cam aceleaşi lucruri ca primului. happy

5. Eu îmi iau şi geantă şi ghiozdan. Mai modern e să ai geantă, dar ghiozdanul face mai bine spatelui.

6. Ia-ţi cămăşuţe albe, negre, albastre şi gri, tricouri/maieuri albe, malete la fel, blugi gri, albaştrii, negrii... poate şi albi. Ceva ce-ţi place ţie şi poţi asorta. Şi nişte sarafane drăguţele.

7. Caiete specifice materiilor, penar echipat, trusă geometrică, etc. Ce crezi tu că e necesar.

Baftă!

| meoww a răspuns:

Pfff pffffpfff o sa dureze laughing)) A 1.sa te inbraci thinking pai daca ai fi mers inca din prima zi ti-ai fi putut lua o rochie draguta de acolo happy.dar cum vi din a2a zi poti sa iti iei niste colanti negri si o bluza mai lunga big grin super cutewinking 2.Colegelor le poti da ceva funny happy cum ar fi un breloc de penar mai special sau ceva de acolo de unde esti ce la noi nu-i poate ceva cu hello kitty happy Sau sa le iei la fiecare cercei din aia mici si simpatici de 3 lei sigur nu vor uita gestulwinking.sau un creion roz cu cpuf pe el sau pix daca gasesti big grin.sau ceva cu numele lorwinking 3.Hmm tipului de 14 pai in orice caz ceva de care crezi ca o sa se foloseasca in viitor dar sa fie si amuzant si pe gustul lui ca o spaca cu I

| meoww a răspuns:

Si B 1.eu acum trec pe a8a si anul trecut am avut geanta da mai bine imi luam ghiozdan ii mult mai usor cu el anul asta sg imi iau ghiozdan big grin 2. Whoaa ce strict.pai ce sa iti iei blugi albastri/negri trisouri albe,gri, negre si albastre si bluze la fel si pentru iarna dar mai ales balerini, converse si cizme happy 3.Normale.adk caiete pixuri creioane colorate/obisnuite(sa ai mereu creioane colorate la anatomie pentru ca o sa ai nevoie), daca vrei sa iti iei o trusa de geometrie te-asi sfatui sa nu ci sa ai numa un liniar mai mult in a6a iti trebuie trusa in a7a nu prea atata ca iti trebuie raportor la cerc ca ala il facu numa in sem 2 parca thinking ma rog nu te grabi sa iti iei asteapta sa vezi daca chiar o folositi sau intreab-o pe profa de mate, a noastra asa o zis thinking okk sa revenim umm penar (la asta nu ma bag ii treaba ta alegi marimea dupa cate sti ca iti iei dupa tine.eu am avut unu mic ca imi luam numa creionu pixu si guma de sters mai putin cand aveam anato atunci imi luam creioanele colorate da cam pe la sfarsitul anului nici penarul nu mil mai luam numa un pix si gata rolling on the floor) ).si in rest cred ca te descurci u cu rechizitele MULTA BAFTA!:*:** fundita?happy:X

| meoww a răspuns:

Pfff pffffpfff o sa dureze laughing)) A 1.sa te inbraci thinkingpai daca ai fi mers inca din prima zi ti-ai fi putut lua o rochie draguta deacolo happy.dar cum vi din a2a zi poti sa iti iei niste colanti negri si o bluza mai lunga big grin super cute winking 2.Colegelor le poti da ceva funny happy cum ar fi un breloc de penar mai special sau ceva de acolo de unde esti ce la noi nui poate ceva cu hello kitty happy Sau sa le iei la fiecare cercei din aia mici si simpatici de 3 lei sigur nu vor uita gestul winking.sau un creion roz cu cpuf pe el sau pix daca gasesti big grin.sau ceva cu numele lor winking 3.Hmm tipului de 14 pai in orice caz ceva de care crezi ca o sa se foloseasca in viitor dar sa fie si amuzant si pe gustul lui ca o spaca cu I

| MsDutchess07 a răspuns:

Heei.pai 1. Daca este cald in ziua aceea cand incepe scoala eu zic sa iti iei un maieut alb inflorat si o pereche de pantaloni trei sferturi verzi, de blugi daca ai.happy si daca este mai rece poti sa iti iei o pereche de jeans cu o pereche de espadrile(balerini) si o camasa cu maneca lunga sau trei sfert.
2.eu zic ca ai putea sa le iei un suvenir din tara in care ai fost sau sa le duci cate un obiect care sa il poarte la gat sau in par sau pe mana. ceva mai la modahappy o cordeluta,un colier, o pereche de cercei. ceva in genul acesta, sunt sigura ca o sa le placahappy
3.La baieti nu ma prea pricep dar iti zic din ce stiu. Poti sa ii iei un cd cu trupa lui preferata sau cu cantaretul lui preferat.happy
4.Fa un colaj cu poze cu voi doihappysau un brelog pe care sa scrie numele lui sau al tau ca sa isi aduca aminte de tinehappy

acum partea a2-abig grin
1.As zice mai bine geanta.chiar daca ghiozdanul e mai bun pentru spate ca te poate tine dreapta, cu geanta ar fi mai bine.te poti asorta la mai multe cu ea si poti sa o porti si prin orashappy
2.iti poti lua in general blugi pe o nuanta de albastru,colanti negrii, camasute, curele albe si negre si subtiri si groase ca ti le poti pune si in talie. poti sa iti iei multi chestii daca esti atenta si te gandesti cum sa ti le potrivesti big grin.
3.Caiete,portofolii,penar daca nu ai, si am vazut ca la clasele astea mai mari nu se mai prea scrie cu stiloul.iti cumperi pixuri.big grin

Sper ca ti-am fost de ajutor.Te-am pupat. ceau kiss