| madalin552 a întrebat:

(17 ani) Am si eu o problema, de vreo luna de zile am o problema, au inceput sa imi iasa excesiv cosuri ceea ce eu nu aveam, cosuri normale am maxim 2-3, insa mai am niste cosuri sub piele, niste umflaturi mici de culoare rosie, nu se simt la atingere si caut orice remediu natural/creme orice sugestie dar as prefera sa spuneti ceva sigur, nu din auzite, va multumesc mult.

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Se foloseste retinol 1%, îl găsești pe net. Scoate cosurile de sub si trateaza acneea. Poti incerca si samponul cu sulf care le usuca si previne acumularea de sebum(grasime) pe fata.

| Donsavas a răspuns:

Retinol 1% sau acid azelaic de la the ordinary, sapun cu sulf, creme cu zinc