| kenox123 a întrebat:

Un remediu natural si sigur pentru cosuri? puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Sanatatea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ioi, cu un search pe Google gasesti enspe mii de solutii pentru a scapa de cosuri.

1. Argila (am si eu, e foarte buna pentru curatarea tenului si am inteles ca reprezinta si un remediu pentru acnee; pe cutie am inteles ca trebuie folosita in cure de 7 zile, iar pe urma tratamentul trebuie facut de 2 ori pe saptamana. Il gasesti in supermarketuri si o cutie costa in jur de 10 lei; cred ca si la farmacii se gaseste)

2. Am inteles, din cate am mai citit, ca ulei de arbore de ceai e foarte bun; o sticluta de 10 ml am vazut pe net ca e in jur de 15, 20 de lei.

3. Am mai citit, de asemenea ca exista un medicament veterinar, Mibazon, care in combinatie cu tinctura de propolis ar face minuni, dar trebuie sa faci un tratament de maxim 5 zile, deoarece contine 3 antibiotice si e foarte, foarte puternic.
Nu am incercat asta, am gasit pe internet pareri pro si contra, deci nu stiu ce sa crezi. Poti intreba o cosmeticiana, un dermatolog etc.
Uhm, cam atat mi-am amintit acum. Daca mai imi vin in minte alte remedii naturale, te anunt!
Noapte buuunaaa!

| BornToBeLoved a răspuns:

Albus de ou pe fata!

| fataciocolata a răspuns:

Mergi la doctor.

| soniaesman491 a răspuns:

Scrub cu bicarbonat de sodiu.