| anonim_4396 a întrebat:

A facut cineva de aici curs de manichiură si/sau gene fir cu fir, cum a fost si unde anume ati facut cursul? Ati reusit de pe urma acestuia sa va angajati sau sa lucrati pe cont propriu/ acasa? Cum e? Aveti un venit stabil si destul de decent? (foarte multe intrebari stiu, dar poate imi poate raspunde cineava va rog) mersi happy

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| IsabelaIssa a răspuns:

Buna! Indiferent de domeniul pe care îl alegi este foarte important să îți placă, să nu te apuci cu gândul la bani. Dacă nu iti place și nu te implici, nici bani nu vei face. Piața este destul de plină și, te poți afirma doar prin calitate. În domeniul unghiilor de exemplu este o investiție destul de maricica și totodată este important să pornești cu produse de calitate, atat consumabile cât și aparatură. Cursul trebuie să fie unul bun, iar pe viitor trebuie să continui să investești în cursuri pentru a ține pasul dar și pentru a te perfectiona. Există un timp anume, în funcție de priceperea ta, în care trebuie să exersezi destul de mult pentru a putea avea încredere în tine. Te sfătuiesc să nu cumperi produse aiurea și să nu te apuci să exersezi înainte să ai un curs de bază. Sunt atâtea de spus... Riscurile sunt mari, este vorba atât de sanatatea ta cât și a clientelor tale. Analizează și vezi ce te atrage cu adevărat înainte de a te apuca. Nu te lăsa influențată de nimeni pentru că fiecare are experiențele ei. Multă baftă și alegeri înțelepte! ❤️