| anonim_4396 a întrebat:

Care curs credeti ca ar fi mai util si mai bine platit, curs de cosmetician(tratament faciale/corporal etc)/ curs de coafor? Pe mine m=ar pasiona amândouă..Si nu as sti pe care sa o aleg. As avea nevoie de un venit decent sau chiar mai mult de atat, fiindca as vrea sa fac pe viitor si o facultate de medicina (ca asistentă medicală) si as avea nevoie in acesti 4 ani de un venit bunicel care sa imi permita sa ma intretin, sa plătesc si facultatea si poate (daca nu visez prea mult deja) sa imi permit sa plătesc si o rata la banca (pentru cumparare apartament).Da imi doresc multe (Stiu). Si de aceea mi-as dori un job ceva care sa ma ajute sa fac si acasa sau la domiciliul clientului serviciul sau poate la salon, nu stiu... Va rog daca imi poate oferi un sfat vreo cineva. Coafor/ cosmetician ca si furnizarea, sau poate altceva cine stie? Mersi anticipat.

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Cursul de coafeza ar fi cea mai buna idee.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Coafezele castiga destul de bine. Cea la care se duce mama mea are cliente non-stop.

| GeorgianRaGe a răspuns:

Ca si coafor ai avea mai multi clienti.