| Maria997 a întrebat:

A folosit cineva colgate white? chiar albeste dintii intr-o sapt?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Folosesc eu de mult timp si ce pot spune e ca...ii albeste dar nu intr-o saptamana asa cum zice in reclama

| Danysan a răspuns:

Dintii nu se albesc intr- saptamana -si nu poti sa o faci acasa.In primul rand iti trebuie o Detrartrare si o reteta de albire data de dentist-sunt anumite solutii.Cel mai bine e sa iti faci si o albire la ei -O sa ai dinti superbi -dar costa.Am vazut ca poti sa folosesti si o lamaie -o tai si apoi o storci intr-o farfurie -apoi adaugi niste lingurite de baked-Soda pana devine ca o pasta. Daca aplici o data pe zi asta pe dantura si mai dai si cu pasta in 2-3 luni o sa ai o dantura mai alba dar nu ca la dentist!

| MissJJ a răspuns:

Nu.
Foloseste Signal White sau Sensodyne White, in cateva saptamani observi diferenta *nu ti inchipui ca o sa fie albi ca in reclame, dar sunt curatati.De asemenea evita ceaiul, cafeaua, cola, pepsi pentru ca pateaza smaltul.

| lavinutsa a răspuns:

Nu.
reclamele astea cu produsele ca fac dintii albi, ca maresc sanii etc.sunt doar pacaleli dintii se albesc cu tratament la dentist care e cam scump