| laura23 a întrebat:

A folosit cineva produse pentru tenul acneic de la Metropolitan? sunt bune?

3 răspunsuri:
| nellyneliana a răspuns:

Eu le am. Sunt bune.

| ♥.Sagemix a răspuns:

Nu am folosit, dar o sa iti spun ce mi-a fost recomandat mie. Acum un an, doi, nu eram un caz grav, eram un caz usor cu cateva cosuri pe ici colo. Dar evident ca ma deranjau.
Mi-a fost recomandat gelul de curatare a fetei de la Avene. Mi s-a spus ca la tenul acneic, spalarea cu sapun nu este recomandata[ mai exact, mi s-a dat exemplu, ungerea fetei cu o crema de corp :)). Dar da, au avut dreptate. Tenul acneic nu este un ten normal care isi permite luxul de a fi tratat astfel. ii trebuie un tratament adecvat ]. Da, poate suna ciudat, stiu. Si eu am fost socata si putin sceptica la inceput.
Mi s-a spus ca am nevoie, la un ten gras, de un gel de curatare care sa imi regleze productia sebumului, sa purifice si sa matifieze tenul. Evident ca nu credeam ca va fi posibil, am crezut ca este doar alt produs-minune.
Dar l-am folosit, iar intr-o saptamana mi s-a curatat fata intr-un mod rapid. Cosurile s-au uscat, nu mai erau inflamate. De fapt, ca sa fiu sincera, dupa fiecare spalare cu sapunul, cosurile mi se roseau toate si nu suportam sa ma uit in oglinda caci mi se parea ca am fata plina de ele. Dar dupa Avene, fata se simtea mai usoara, neteda. [ nu credeam ca va fi posibil. ]
Un punct in plus pentru Avene a fost faptul ca era un produs mai natural, nu plin de nu-stiu-ce substante. Ce-i drept, cam scump, dar isi merita banii pe deplin!
Cate o bobita de gel in palma seara si dimineata, se freaca pana se produce spuma si cu acela te speli, inlocuind sapunul.
La tenul acneic este foarte importanta reglarea glandelor sebacee!
Eu acum, ti-as spune sa incerci. acum depinde de tine si tenul tau.
[ =)) da, fac reclama produsului pentru ca m-a ajutat enorm, desi nu credeam si as vrea sa ii dea si ceilalti o sansa. ]

Acesta este produsul : http://www.farmaciastejara.ro/avene-cleanance-gel-de-curatare-p-2574.html [ repet, scump, dar eficient. ]

| andaaa a răspuns:

Eu am folosit...si nu imi sunt bune...