| anonim_4396 a întrebat:

A incercat cineva produsele Revalid pentru par? Ma refer atat la pastile, cat si la sampon. Au avut vreun rezultat? Daca da, cam in cat timp? Stiu ca fiecare reactioneaza diferit la acestea, insa vreau sa aflu niste pareri.
Ce alte produse pentru stoparea caderii parului si cresterea mai rapida a acestuia imi recomandati? In ultima vreme imi cade mult par si nu ma indur sa ma tund.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| cameliagalateanu a răspuns:

In teorie, in fiecare zi iti cad cam 100 de fire de par de pe corp.

daca ai parul lung si il tii mai tot timpul strans in coada de cal, tot iti va cadea. mai poarta-l liber.

daca nu e asta, degeaba folosesti creme, sampoane, pentru ca ai o deficienta de vitamine/minerale in organism. fa-ti niste analize.
nu lua dupa ureche vitamine/minerale pentru ca s-ar putea sa-ti dai peste cap organismul.

ai si aici niste informatii:
http://www.farmaciata.ro/......ar-sanatos

daca nici asta nu functioneaza, inseamna ca va trebui sa te tunzi.

eu am renuntat de mult la parul lung, tocmai din aceeasi cauza.
de cativa ani incerc toate tunsorile scurte, ochioase, asimetrice, traznite si imi place la nebunie.