| Gabitaancutaelena a întrebat:

A incercat cineva vreo masca de par pentru intarirea firelor, impotriva
a caderii parului?

3 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

Ziaja cea cu lapte de capră, e super, conține și keratină

| WhiteLife a răspuns:

Daca folosești măști de par, poți aplica in ele câteva picături (1-5%) de proteina sau keratina vegetala (se găsesc la Plafar, Farmacia Tei, Elemental etc). Pentru căderea părului este nevoie sa depistezi problema interioara, de cele mai multe ori din exterior nu o poți trata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am incercat o astfel de masca, dar folosesc in general mastile de la Pantene Pro-v.Pentru mine sunt cele mai bune si dau rezultate