| anonim_4396 a întrebat:

Acadelele si inghetata ingrasa?!straight face

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Normal că da şi dacă mai sunt consumate şi în exces să te ţii.
Pa, pa.

| Malvina24 a răspuns:

Nu cred ca slabeste. dar nici nu cred ca ingrasa exagerat. Am auzit si eu ca este cel mai recomandat desert, bineinteles. in cantitati moderate, exceptand inghetata cu caramel si cea cu ciocolata. Dar. mie tocmai aia imi place cel mai mult. ador inghetata si nu ma pot limita la 100 g! Chiar aseara, la un film,, am radiat,, o cutie de inghetata de ciocolata cu bucati de ciocolata (!) pe care scria 700 g. Iar cand ma simt prea vinovata. prefer sa sar peste masa de seara si sa o inlocuiesc cu o cutie de inghetata

| beka a răspuns:

Inghetata nu slabeste, dar este cea mai putin daunatoare dintre dulciuri, mai ales daca o cauti pe cea mai putin bogata in grasimi! inghetata de fructewinking

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, daca sunt consumate in exces si fara a arde caloriile pe care le contin. In plus depinde si de organism, eu am vazut slabanogi care consumau mancare in exces si nu puneau pe ei si am vazut oameni grasi care parcau se ingrasau cu aer.

| εїз Ir εїз a răspuns:

Da si orice care contine calorii si e-uri si conservanti. fundita?

| mih1990 a răspuns:

Orice contine zahar si consumat in cantitati mari ingrasabig grin
acum depinde si de organismul tauhee hee
eu pot manca o tona de inghetata:d.si nu ma ingrasbig grin

| sickparade a răspuns:

Tu ce creziraised eyebrows? Normal ca da. Au zahar = au calorii

| macgyver a răspuns:

Tu cam ce crezi? Avand in vedere ca sunt facute 80% din zahar, eu cred ca da. Mai bine mananci un fruct ceva, e mult mai sanatos.

| leonardo2010 a răspuns:

Doar acadele dar inghetata nu asa cred eu