| mypasionareyou a întrebat:

Acum am trecut la liceu si mi-e groaza de programul alimentar... eu nu mananc peste ora 6 si nu stiu cum o sa ma descurc... ce program alimentar sau daca nu ce alimente trebuie sa consum sa nu iau proportii? masa la ora 9 seara nu este o idee deloc binevenitahappy

1 răspuns:
| xxDudaxx a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema cu programul, dar poti manca dupa ora 6.Se spune sa mananci dupa ora 6, deoarece alimentele trebuiesc digerate, iar ele se digera in 3 ore.deci daca ai lua masa la 6 si te-ai culca la 9 ar insemna ca ele s-au digerat, astfel daca iei masa la 8-9 pe la 11-12 te poti culca fara probleme, daca nu poti incearca sa consumi alimente usor digerabile.