| TheOne19 a întrebat:

Funda daca imi dati un program pentru pectorali(piept) si abdomen gen x flotari dimineata sau seara sau dupa masa alimente care trebuie sa le consum fiindca am si stern infundat dar si cand nu trebuie sa mananc multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ionut a răspuns:

Pentru masa te-as sfatui sa urmezi programul acesta :
Alimentatia sa contina 65 % proteine (animala de preferat, peste, piept pui, vita), 20 % cruditati, 15% carbohidrati (de preferat din fructe ) Carbohidratul ii iei din zaharoza, fructoza sau glucoza. De preferat fructoza fiindca e un zahar usor.
Exercitii.
20 min - bara fixa, ridici greutatea pe timp ce treci la alt set.
de exemplu : primul set 5 kg, al 2 lea 7. al 3 lea 10 etc.
Pauze intre seturi de 30 sec - 1 min.
20 - flotari.
! Mai bine faci 10 flotari cu atingerea pieptul de sol si corecte decat 50 incorecte!
5 - 7 - 10 seturi a cate 20 de repetari, cate seturi poti face.
20 min
Ridicari cu greutati libere la piept.
La fel seturi a cate 20 de repetari.

Pentru fibra si tonifiere de preferat este flotarea si tractiunea cu atingerea pieptului de bara.

| TheOne19 explică:

Daca imi dai si pe net sa vad filme cu ce miai zis ca nu stiu toate cum se executa funda e a ta!

| SciMMy a răspuns:

Ionut cum ai ajuns la concluzia ca zaharoza/fructoza sau glucoza sunt surse bune de carbs? ei dau energie pe moment, dar energia nu e de durata, eu iti recomand 20-30% prot 20-30% carbs si 40% grasimi, fructoza nu e buna pentruce vrea el pentru ca induce catabolismul, deci abtine-te la sfaturi din astea.

si un sfat cat face cat toate: MERGI LA SALA!