| Puffy33 a întrebat:

Adevarat ca uleiul e ricin e bun pentru cresterea aprului? daca da cum se aplica? big grin funda. daca stiti alte metode pentru crestera parului, help me, pls happy :*

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Iei pe degete ulei de ricin si iti masezi scalpul apoi lasi in jur de 5 ore(cel mai bine e sa iti invelesti parul in folie de plastic si sa lasi toata noaptea) dupa aia freci foarte bine cu sampon de 2 ori pentru ca se ia cam greu.Tratamentul asta se aplica o data pe saptamana si se vad rezultate dupa vreo 2-3 luni, trebuie sa ai rabdare.

| lumy4u a răspuns:

Daca vrei sa iti creasca parul mai repede tunde-ti varfurile 2 cm macar la 6 luni. uleiul de ricin e bun intr-adevar.se aplica doar la radacina, si dupa cateva ore te speli, faci asta saptamanal