| Akid a întrebat:

Metode pentru cresterea unghiilor
happy
si cum se aplica uleiul de ricin?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aplici uleiul pe unghii cu degetul, lași să acționeze 30-60 de minute, de preferat seara când nu mai intri în contact cu apa, detergenți, săpun, etc., cel puțin 2-3 luni de zile, zilnic.
Orice tratament se aplică pe unghiile curate, fără ojă.
Pa, pa.

| Barajag a răspuns:

Seara inainte de culcare freaca-ti unghiile cu felii de lamaie sau iti poti da cu ulei de ricin impachetandu-le cu folie de plastic o jumatate de ora, este bun de altfel si uleiul de masline.De asemenea tine cont si de alimentatie.Bafta!

luciana
| luciana a răspuns:

Incearca sa stai cu unghiile in ulei cald fie de masline fie de ricin si de cate ori /saptamana poti. Mai alterneaza si cu zeama de lamaie pe care o poti pune intr-o sticluta cu picaturi de nas terminata pe care o poti tine la frigider sa nu se altereze. Daca reusesti sa faci aceste remedii de cateva ori / saptamana, cu siguranta ca vei obtine si efectele asteptate. Iti urez rabdare si reusita, Lucien.

| Akid explică:

Dau si fundabig grin
am uitat sa mentionez

| lebeautemps a răspuns:

Intr-un castronel amesteci putin ulei de ricin + putin ulei de masline + putina zeama de lamaie, inmoi o discheta de vata si te dai pe unghii. O data sau de 2 ori pe saptamana.

| yoyodedeea a răspuns:

Eu am mai auzit la asta cu cresterea unghiilor ca ajuta daca stai cat mai mult cu mainile in apa.ca sa nu stai degeaba cu mainile in apa... spala si tu ceva acololaughing
a da.si coaja de portocala care intareshte unghiiletongue

| andreea_5374 a răspuns:

Eu aplic uleiul de ricin cu o bucatica d vata... dau pur si simplu pe ungie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tinele cate jumate de ora in apa calduta.