| dkdkdk24dgdgdg a întrebat:

Ajutati-ma cu un sfat. Cum sa nu mai maninc asa mult si des? Ce imi taie pofta de mincare sau ce ar trebui sa fac pentru a minca mai putin si a scapa de pofta asta deasa de a minca?

6 răspunsuri:
| zuzzzuuu a răspuns:

Bea apa multa sau sitronada sau mananca un gref sau daca poti o lamaie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca putin si des, bea apa cand ti-e foame si incearca sa nu te mai gandesti, sa faci altceva!

| Molecula a răspuns:

E de preferat sa mancam putin si mai des nu mult si rar. Incearca sa pui in farfurie mai putin ca pana acum si dupa ce termini de mancat iti gasesti ceva de facut sa uiti de foame si peste catva timp iar mananci dar tot putin. Incearca, poate o sa reusesti. Bafta!

| mariass a răspuns:

Cand simti ca iti e foame (mai ale daca e dupa ora 18.00) bea apa multa, asa iti va mai trece pofta de mancare. Incearca sa te controlezi, sa iti impui sa mananci din ce in ce mai putin. Sa iti mai reduci din portia de mancare, daca simti ca iti e seara foame du-te sa te uiti la un film.

Răspuns utilizator avertizat
| MeandYou123 a răspuns:

Bea un pahar de apa in care storci putina lamaie.Sau mananca o grefa. Funda?