| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si merg la sala de 2 luni si am o pofta de mincare mai mare ca inainte si maninc mai mult.e ceva gresit sau ar trebui sa maninc mai putin? Concretizez am inceput frecventa sala pentru strangerea mesei musculare, nu pentru a slabi...chiar daca maninc mult nu prea ma ingrasbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anonim428 a răspuns:

Nu esti nevoita sa consumi proteine, toate astea le gasesti in diferite alimente, nici eu n-am certitudinea ca sunt sanatoase, duse la extrem daca stii ce zic, dar ar trebui sa ai un program alimentar destul de organizat. Pofta de mancare e ceva spontan, te simti extenuata, iar organismul are nevoie de o hranire consistenta, e ceva specific tuturor. Ar trebui sa ai 3 mese pe zi cu cate o gustare intre ele. Ceva referitor la acea "pofta". tine si de alimentatia ta din trecut si cat de des erai obisnuita sa mananci si depinde de intervalul de timp. Poti adopta un alt stil te asigur. Sper ca te-am ajutat

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Normal cai ceva gresitadica manainci mai mult decat inainte, asta pentru ca efortul iti face pofta de mancare.O sa ti se umfle muschii pe tine daca ai marit alimentatia si faci sport laughing dar asta e tu ai zis ca vrei muschi laughing ca sa iti tonifiezi muschii trebuie sa pastrezi regimu alimentar si sa nu faci cine stie ce exercitii.Cel mai indicat in cazul asta sa iti mentii muschii in forma este sa alergi, aia e tot, alergatu e mama sportului si nu te ingrasa.Bine dara nici in cazul asta sa nu te apuci si de celalalt sport de mancnat adica sau baut sucuri laughing