| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor!
Deci eu am sprancenele cam dense si am si in mijlocul sprancenelor si azi mi-am luat cu bigul din mijloc dar am luat cate o particica si din spranceana stanga si dreapta, sper ca intelegeti ce zic. Imi pare rau ca nu va pot arata o poza, dar spuneti-mi cei care au sprancenele mai dese, voi cum le taiti? Cu foarfeca sau cum?

9 răspunsuri:
| Iulian890 a răspuns:

Mentiinez ca sunt baiat daca va ajuta cu ceva

| Raluca591 a răspuns:

Fa-ti o programare la pensat la un salon ca sa iti dea o forma.Iar apoi, te poti face singur acasa cu o penseta, iar din grosime iei cu o foarfeca foarte atent.

| Violleta2022 a răspuns:

Sprancele nu se taie nici cu foarfeca si nici cu aparatul de ras, se smulg cu penseta, fir cu fir, sau cu ceara epilatoare, cand este o profesionista care stie ce face.

| Iulian890 a răspuns (pentru Violleta2022):

Asa si atuncia ce fac acum?

| Iulian890 a răspuns (pentru Raluca591):

Si cum se numeste salon de cosmetica sau?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Iulian890):

Acun nu mai poti face nimic, ca deja le-ai ciorpartit si nu se mai lipesc la loc happy
Astepti sa creasca si o rogi pe mama, sa te duca la cosmetica, ca sa te penseze o cosmeticiana profesionista, sa-i dea o forma frumoasa sprancenelor, dupa care, tot la 2-3 saptamani, iti smulgi tu, una cate una, acolo unde creste inestetic.

| Iulian890 a răspuns (pentru Raluca591):

Si daca nu merg la salon, pana la urma imi creste parul uniform cam cam ca inainte?

| Bondarel99 a răspuns:

Cu penseta nu va mai place? laughing

Daca se vede urat ia un creion de sprancene si poate rezolvi ceva laughing

| Raluca591 a răspuns (pentru Iulian890):

Va creste neuniform, trebuie sa iti dea o forma intai.