| Diaconescudanielaaa a întrebat:

Am făcut o mare prostie! Am 12 ani și am sprâncenele super urate și eu fiind proasta mi le-am ras cu bigul și acum am o sprânceana mica și una mare! Mai creste? În câte săptămâni? Le mai pot da forma? Va rog spuneți.

13 răspunsuri:
| JustForFewSeconds a răspuns:

Ai doar 12 ani, eu te sfătuiesc sa nu iti mai atingi sprancenele o perioada. Lasa-le sa creasca. Ti le poti distruge si mai tarziu vei regreta :-D Ai rabdare sa mai cresti putin, dupa mergi la salon. O sa ti se dea o forma pe care o vei putea intretine...tot la salon. Nimeni nu o sa isi aminteasca ce sprancene aveai tu la 12 ani, daca nu pui nici tu accent pe ele asa tare.

| minrest a răspuns (pentru JustForFewSeconds):

Da, buna idee, cel mai bine ar fi sa se gandeasca la altceva.

| minrest a răspuns:

Asta este situatia, o sa creasca incet, rabdare, ai dreptate, ai facut o prostie.

| minrest a răspuns:

Daca te (mai) intreaba cineva, nu ezita sa minti, pretinzand ca medicul a vrut neaparat sa se lamureasca cu privire le un tesut al pielii, posibil malign, si ati hotarat sa radeti ambele sprancene, ca sa fie la fel. Ai facut biopsie, nu uita cuvantul, dar a iesit bine.

| minrest a răspuns:

Ti-au crescut vreo cinci mm in atatia ani, asa ca nu are rost sa ii crezi pe toti ageamii, ca iti vor creste peste noapte. Ai rabdare, au sa creasca, si nu mai umbla la ele.

| DanielPH a răspuns:

Daca vor mai creste? Ohooo! laughing mare greseala!
Sa-ti iei o forfecuta pentru sprancene si sa le mai tunzi, iti vor creste tufe.
Ele intr-o saptamana-doua sunt crescute. Mai tai din aia mai mare, sa le egalezi.

| mmtmx a răspuns:

De crescut creste, probabil intr-o saptamana. O sa le poti da si forma, dar asta in timp. Daca nu esti multumita cu sprancenele tale te sfatuiesc sa mergi la salon! Sa nu iti mai razi sprancenele niciodata!

| minrest a răspuns (pentru mmtmx):

O saptamana cel pultin deja a trecut, putina responsabilitate te rog, daca tot vrei sa raspunzi.

| mmtmx a răspuns (pentru minrest):

De unde pana unde a trecut o saptamana? Nu a specificat asta in intrebarea ei big grin

| minrest a răspuns (pentru mmtmx):

Pana s-a dumirit cat de greu creste, trebuia sa treaca cel putin o saptamana, mai degraba doua.

| mmtmx a răspuns (pentru minrest):

Am inteles, nu am gandit intrebarea asa. Am presupus ca azi s-a intamplat happy

| minrest a răspuns (pentru mmtmx):

Dar sfaturile date de tine, au fost foarte bune.

| Nimeni2323213 a răspuns:

Și pe mine m-a mâncat sa îmi dau cu bigul la sprâncene și am rămas "sluta"? Însă se regenerează în câteva zile sau o săptămână, și da, le poți da forma dar sa fii mult mai atenta data viitoare?