| anonim_4396 a întrebat:

Mama isi facea azi programare la gene, coafor si pensat si m-a intrebat foarte random "vrei fată programare la sprancene?" si nu mi s-a părut rea ideea, fac 13 ani in iulie si am sprancenele destul de urate, nu am mono-spranceana dar sunt putin diferite(nu seamana una cu alta) adica de exemplu spranceana din partea stanga imi place cat de cat dar spranceana din partea dreapta nu imi place, are oarecum alta forma (cred ca toate persoanele care nu s-au pensat niciodata au sprancenele putin diferite). Voi ce ziceti... Sa ma pensez sau nu? Avand in vedere ca mama m-a intrebat fara sa ii spun nimic eu nu cred ca e o idee foarte rea dar cand i-am raspuns ca as vrea mi-a spus "exista riscul de a iti strica forma sprancenelor daca nu te penseaza cineva foarte priceput". Ce parere aveti? Doare? Recunosc, am mai incercat eu sa ma iau acasa singura dar ma durea asa ca m-am oprit. Dau funda celui mai bun raspuns

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! E o idee buna atata timp cat iti da o forma foarte naturala sprancenelor tale. Doare, dar o sa te obinuiesti. Nu e mare lucru.

| SiA31 a răspuns:

Doare puțin. E normal. Dar te obișnuiești după o vreme.
Eu m-am pensat pentru prima dată la 14 ani. Până atunci, am fost foarte crispată, pentru că nu mă simțeam bine în societate, pentru că sprâncenele mele coborau foarte mult pe pleoape și copiii erau răi și atunci și râdeau.
Dacă mama ta te-a întrebat, probabil consideră că ai ajuns la o vărstă la care trebuie să te preocupi de aspectul fizic mai mult. De la 13 ani, în zilele noastre, ești considerat adolescent.
Dacă tu simți nevoia de a te pensa, dacă simți că vei căpăta încredere mai multă în tine și te va face să te simți mai frumoasă, eu zic să mergi.
DAR!
Mergi la un salon profesional. Adică, cine pune mâna pe sprâncenele tale, să facă treabă bună. Simetria înseamnă cel mai mult când vine vorba de sprâncene. Că sunt mai groase, că sunt mai subțiri, astea sunt lucruri care se pot rezolva. Dar simetria. e cea mai importantă!
^-^ Ai grijă de tine!