| missoriginalitate a întrebat:

Ajutor! diriga mea vrea sa faca un ball de halloween si nu stiu cum sa ma imbrac. toata lumea imi spune sa ma imbrac in printesa sau vrajitoare., dar mie nu pre imi plac aceste costume daca imi puteti spune si mie niste costume mai originale

Răspuns Câştigător
| Georgy98 a răspuns:

Te poti face verde pe fara niste linii negre ca efect, o fata mai inficosatoare, iti poti lua o rochita verde(asta depinde de posibilitatile pe care le ai) cu niste opincute albe si iti poti face o masca din carton daca vrei ceva inficosator ceva de genu cum e fata din poza http://z.about.com/d/familycrafts/1/0/U/j/1/shrekcost.jpg, sau daca vrei ceva mai dragut imbracate intr-o profesoara de a ta si poti sa o imiti, sau ia o rochita mai vege fai cateva rupturi machiazate horror si da-i drumul, poti sa ai idei mai bune ca mine si sa te costumezi in ceva original si chiar simplu! Sper ca ti-am fost de ajutor!

4 răspunsuri:
| iulianh a răspuns:

Fa-ti o comanda de latex lichid si iti faci rani de zombie tongue

| Tamiki a răspuns:

Îmbracă-te în ce te reprezintă şi spune "M-am costumat în adevărata eu.".

Răspuns utilizator avertizat
| papagarita a răspuns:

Buna! Poti purta un costum de vampir, capcaun, zombii, Leu, caine cu raie... sau potii sa-ti faci un constum singur/a.