| Fillaide a întrebat:

Alergatul pe loc are aceleasi efecte ca alergatul normal?big grin

Răspuns Câştigător
| Slavian a răspuns:

Eu zic ca alergatul pe loc sigur arde calorii ca doar transpiri, problema este ca nu atat de mult pe cat ai vrea, probabil, pentru ca nu este la fel de solicitant ca alte sporturi. La alergatul normal ai mai multe vointa.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt două lucruri diferite, efortul este mai susținut în mișcare reală pe când cea de pe loc este mult mai obositoare.
Pa, pa.

| KisaTheCute a răspuns:

In principiu da, pentru ca faci aceleasi miscari. happy

| Cuuukii a răspuns:

Nu este la fel de eficient ca alergarea adevarata, dar decat nici un fel de miscare...

| scumpik010 a răspuns:

Eu cred ca este acelasi lucru, pentru.ca depui acelasi efort...happy

| RUMBURAK a răspuns:

Da, dar nu si daca alergi dupa bani.

| andreetgv a răspuns:

Da pentru ca atunci cand ai un spatiu limitat si nu poti sa alergi normal alergi pe loc si astfel nu te deplasezi deci ai spatiu suficient! fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Singura cauza este ca nu-i atribui organismului si unor anumiti muschi de la picior si de la bazin miscarea de propulsare.

| radu_5489 a răspuns:

Normal, cu cat te misti mai mult cu atat mai bine, si ai si un ritm de viata sanatos