| melissaandra a întrebat:

Am 11 ani si 5 luni si mi-au aparut cosuri pe fata... ahhhhh nu am mai avut pana acum cosuri nu le suportttt..am creme, masti, remedii naturale si tot nu trec..sunt prea mica pentru. prostiile astteeaa de pe fata! ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti in dezvoltare,incep schimbarile din corpul tau,ma mir k cei care au dat comm inaintea mea nu ti-au recomndat sa fc un lucru f simplu in privinta cosurilor:ADICA NIMIC,trebuie sa iti apara menstruatia,nu le fc absolu nimic,lasa-le in voia lor,sa ''isi faca de cap'',daca intr-adevar mergi intr-un loc si trebuie neaparat sa arati impecabil, un strop de fond de ten nu strica, sau poate gresesc dandu-ti acest sfat k poate nu esti de acord cu fondul de ten...dar daca tot vei incerca ''minuni''pe tenul tau, gandeste-te la reperecursiuni, nu fc bine cosurilor sa le tot ''zgarmani'', iti vor ramane urme.
bafta! seara frumoasa
p.s http://www.girlsite.ro/de-ce-apar-cosurile-inainte-de-menstruatie/

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi de funda

| Farmec a răspuns:

Gama Gerovital Plant Stop Acnee, special concepută pentru tenul cu imperfecţiuni, este primul pas către o piele sănătoasă şi un chip luminos. Cu o eficacitate antiacneică demonstrată clinic de 83%, produsele gamei Stop Acnee te scapă de acnee în doar 4 săptămâni. Urmand acest link vei gasi o schema de tratament care implica produsele din gama Gerovital Plant Stop Acnee: http://farmec.ro/produse/ten/crema-ultra-activa-98.html

| bruuu a răspuns:

Incearca Zyneryt, il gasesti in farmacii.
Pontbig grinaca ti-l prescrie medicul de familie e gratis tongue

| melissaandra explică (pentru bruuu):

Ce naibii e asta?

| bruuu a răspuns (pentru melissaandra):

E un antibiotic, trebuie doar sa tamponezi zona unde e cosul, pe mine m-a ajutat ft mult cand aveam cosuri. Uite: http://acnee.info/wp-content/uploads/2009/07/zineryt-solutie-acnee.jpg

| best1people a răspuns:

Zineritul functioneaza foarte rar, si foarte incet.Eu le-am expus un pic la soare, si mi s-au mai uscat si mi-am mai dat cu apa termala de la oriflame care este intr-un tub, si chiar a functionat, cosurile se uscau si nu ramaneau semne. FUNDA laughing

| Dii23 a răspuns:

Nu mai da cu tot feluri de creme pe fata, esti tanara.Ce te vei face la 50 de ani? Mai bine foloseste un baton pentru pori [gasesti la Avonwinking]. Fundita?

| puffysweet a răspuns:

Nu te mai da cu multe creme. Spala-te dimineata cu apa calduta pe feta si cu sapun anti-bacterian, la fel si seara.Prinde-ti parul ca sa nu iti stea pe fata.