| Mariiuca112 a întrebat:

Am 11 ani si ma machiez, natural(rimel, gloss, fard de obraz)are ceva?

Răspuns Câştigător
| Robertty a răspuns:

La batranetze o sa ti para rau ca te machezi, fie la 11, fie la 18!

4 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

La ocazii speciale e ok, dar atât.

| Xtina_2432 a răspuns:

Nu consider asta o problema grava, atat timp cat nu exagerezi. Putin gloss si putina culoare in obraji da bine oricui. Dar de preferat ar fi sa mai cresti putin happy

| Dana211 a răspuns:

Eu sincer cred ca nu esti la varsta la care ar trebui sa te machezi indiferent cum. O fata e frumoasa asa cum e si nu trebuie sa foloseasca nu stiu ce produse. In plus de asta machiajul te face sa pari mai batrana si nu cred ca vrei asta. De asemenea fardul de obraz iti imbatraneste piele cu timpul si pe la maxim 25-26 de ani daca te dai de acum zilnic vei face riduri iar aspectul pielii tale va fi deplorabil. Sa nu mai vorbesc de rimel din cauza caruia ti de vor rari genele foarte tare.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Eu in mod normal nu ma machiez decat la ocazii speciale si oricum nu cu produse vechi, expirate, chinezesti. Unele produse, unele rimele de 3 parale intr-adevar iti ranesc genele, unele farduri de obraz, expirate iti afecteaza pielea. De asemena nu uita sa te demachiezi inainte sa te bagi in pat