| Teo_7336 a întrebat:

Am 13 ani, 1.60 si 57 kg. Mi-am calculat greutatea pe internet si mi-au spus ca sunt normala. Oare mai trebuie sa slabesc? Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Silviix3 a răspuns:

Buna!
La varsta ta esti inca in crestere.Nu merita sa te chinui sa slabesti.Esti foarte ok.
Bye!

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sigur ai calculat corect?
Trebuie să ai 50 de kilograme!
Practică un sport și evită grăsimile de orice fel cât mai mult.
Pa, pa.

| AmelyRain a răspuns:

Mi se pare mult 57 de kg...eu am cam aceeasi inaltime si 50 kg si nu sunt chiar atat de slaba...depinde si de oase dar eu te sfatuiesc sa nu te iei dupa kg, uite-te in oglinda si vezi daca tie iti convine cum arati.

| SMaricel a răspuns:

Faci sport si mananci normal!

| CristalClear a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa mai slabesti...eu am aceeasi inaltime ca tine, 46 kg si tot grasa arat.

| CristalClear a răspuns:

Tu ai utilizat pe internet un calculator cu greutatea ideala a adultilor, probabil.

| alinae a răspuns:

Nu.Nu te lua dupa ceilalti ca greutatea normala e de 50.Fiecare are oasele mai grele decat altii.Parerea ta conteaza, nu a celorlalti.Bafta in continuare. :*

| Cristynaa a răspuns:

Nici gand pentru ca si eu am 13 ani tot 1.60 am dar am 45 de kg esti perfect normala nu trebuie sa slabesti.

| FunKyPunKyGirl a răspuns:

Ce grasaaa esti.slabeste

| FunKyPunKyGirl a răspuns:

1.sunt fata!
2.nu sunt nesimtita pentru ca ti-am zis adevarul
3.ti-am dat un sfat:slabeste[in caz ca nu l'ai vazut]

| mia_8736 a răspuns:

Dap,greutatea normala pentru tine e de 45-50 kg.asa zic eu

| Teo_7336 explică:

Sunte-ti niste nesimtiti! Nu inteleg de ce trebuie sa faceti atata caz pentru o intrebare! AnOnIm esti un nesimtit!

| EuDoarEu_8881 a răspuns:

Nu trebuie sa mai slabesti in nici un caz.
Si eu am 13 ani si am 40 kg:o iti dai seama ce slaba sunt.Eu imi doresc sa ma mai ingras.