| onerepublic_7135 a întrebat:

Am 13 ani si as vrea sa devin designer ft mult.
Sunt sigura ca nu o sa-mi mai vina altceva prin cap sau sa am dintr`o data alte pasiuni-cum sunt de obicei altii zic "vreau sa devin medic "apoi "vreau sa devin politist" ceva de genu.Eu nu sunt asa.As face orice ca sa-mi indeplinesc visul. Dar problema e ca nu prea stiu ce. Adica liceu, facultate etc.Nu stiti voi facultati si la fel ce liceu ar trebui sa fac?

5 răspunsuri:
| Fllorentina a răspuns:

Pfff fatee...sigurat vei reushii eu de ex am o colega care a facut chestia asta si deja a facut 2 prezentari de moda si cu sponsori, acestia fiind cei de al von.am primit prodse au fost concursuri etc.

Ar trebui sa mergi la liceul de arte ...pentru ati dezvolta imaginatia si creativitatea:d. la rpofilul design...si la facultate tot asa:d

bafta:*

| asdfghjklmnb a răspuns:

Facultatea de arhitectura din bucuresti de exemplu

| Tania a răspuns:

Cauta o scoala de arte in orasul tau.Succes si sa iti sustii visul incontinuare...si eu am dorit de la 13 pana la 16 sa devin designer, iar pana la 19 nu mai mi-am dorit...cu timpul se schimba multe.

| perfusion a răspuns:

Ce fel de designer?
Daca doresti sa devi designer vestimentar este foarte greu,deoarece ai nevoie de o multime de bani sa iti faci creatiile si trebuie sa ai si talent.Te sfatuiesc sa te duci la liceul de arta pentru asta.
Iar daca vrei sa te faci designer GFX, adica Grapher, liceu normal apoi dai probe la Ubisoft.
Sper ca te'am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scz nuh te pot ajuta. imi pare ft rau. oriqm poate te ajut cu cev. am gasit un site cu poezii sh alte chestii pentru ziua indragostitilor uite http://cenacluljj.wordpress.com/fituica-jj/