| Sebastian1236882 a întrebat:

Am 15 ani, dacă ma bărbieresc cu lama creste barba mai repede?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este impsoibil ca o lama de ras sa stimuleze cresterea parului facial! Potis a pui si cutite pe fata si linguri...ca sigur nu va creste deloc!

Barba creste doar hormonal!
Tu abia ai intrat la pubertate, asadar abia de acum iti apar tuleile... si pana se incheie adolescenta tot o sa creasca putin cate putin. Unii ajunga sa aiba barba completa abia pe la 25 de ani, dar asta tine si de mostenirea genetica de la tatal tau.
Rabdare, ca nu ai nevoie de barba acum, cand inca esti copil de 15 anisori.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Da. Îți va crește deasă și prea repede. Te sfătuiesc să nu te grăbești la lamă. Dacă începi pe la 20, e mai ok

| CeBuciConduci a răspuns:

Nu, este doar un mit învechit.