| anonim_4396 a întrebat:

Imi creste barba prea repede.
De 2 saptamani ma barbieresc cu Lama.
Poate ca asta.i marea problema!?

Inca Nu folosesc Spuma.
Ce sa fac?

11 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Ca sa nu iti mai creasca parul asa repede, incearca sa smulgi fiecare fir dupa barba cu penseta. asta daca pot sa rezisti.

| andreia67 a răspuns (pentru octav005):

Eu chiar am facut asta intr-o perioada de vreo 2-3 ani, undeva prin adolescenta. Doar ca nu poti smulge firele din toate zonele ca nu rezisti. De exemplu in mustata e imposibil, doare ca naiba.

| octav005 a răspuns (pentru andreia67):

Da este adevarat. si eu am facut. este mai dureros. dar pentru cateva fire. merita sa rezisti. este mai greu pana te obisnuiesti cu durerea.

| Alexul99 a răspuns:

Foloseste gillette mach 3
Cu lama este un chin in spre deosebire de acest aparat, plus ca are 3 lame si o sa dureze mult mai putin barbieritul, totusi, iti recomand sa incepi sa folosesti si spuma.
Si nu te ingrijora, asa le creste la majoritatea dintre noi.
De exemplu, eu la 18 ani ma barbieresc o zi da, o zi nu.
Dar poti sa o lasi mai mult sa creasca, multi se barbieresc chiar si la 3 zile..depinde daca te deranjeaza barba.

| LexiEla a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Ori o iei mereu daca nu.ti place, ori ii dai o forma si o pastrezi

| Stefancalin1997 a răspuns:

Ai dat cu lama invers in raspar?

Răspuns utilizator avertizat
| elenamaria11021 a răspuns:

Buna!
Lama face sa creasca mai repede firul de par si il face mult mai gros.

| anonim_4396 explică (pentru elenamaria11021):

Si-atunci ce folosesc?

| elenamaria11021 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai ce sa folosesti altceva, eu ti-am spus cauza. Cum a spus si LexiEla, ori o pastrezi asa cum e, ori o iei mereu.

| doctorandus a răspuns (pentru elenamaria11021):

Ce i-ai spus tu este un mit urban.