| babyblue_1000 a întrebat:

Am 16 ani, am 1, 65 si 51 de kg, dar am burtica, fac in fiecare seara cate 100 de abdomene insa cateodata uit sa le fac, daca nu te tii de program acesta nu va avea nici un efect?

5 răspunsuri:
Shin
| Shin a răspuns:

Cine ti-a spus draga mea ca daca faci abdomene scapi de burtica? Si-a batut joc de tine sau a vorbit fara sa stie happy Cu abdomene iti intaresti muschi abdominali si atat. Cand vei scapa de burtica, o sa ai un stomac f frumos si suplu datorita abdomenelor, dar cam atat. Tu trebuie sa slabesti ca sa scapi de burtica si cum nu exista slabire localizata... va trebui sa slabesti peste tot. Trebuie sa faci cardio, alergari, mers pe bicicleta ca sa slabesti. In acelasi timp trebuie sa ai mare grija la dieta si sa incerci sa eviti grasimile. Nu conteaza daca uiti intr-o zi sa faci abdomene happy Atat timp cat incerci sa te tii de treaba, iti promit ca vei avea rezultate.
Numai bine, Shin.

| marsy a răspuns:

Sint total de akord cu shin
bafta. da roade!

| alexandruh a răspuns:

Cred ca este prea repede sa iti faci probleme de silueta. Oricum nu te speria daca uiti sa le faci ca nu se intampla nimic rau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alergarile...sunt cele care te fac sa dai burtica jos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, nu stiu de ce vrei sa slabesti, deoarece ai o greutate mai mica decat ar fi normal.Ideal este sa ai cu 10kg. mai putin decat numarul de centimetri ai inaltimii; deci la 1, 65 cm, trebuie sa ai 55 de kg., nicidecum 51.
In al doilea rand, exercitiile fizice trebuie facute cu regularitate, caci, altfel, degeaba le mai faci.
In al treilea rand, mi se pare ca faci prea multe abdomene, deoarece te soliciti prea mult si inutil, pentru ca nu este cazul sa slabesti.
Si ce daca ai burtica? Probabil ca asta e constructia corpului tau.Gandeste-te bine la ce ti-am spus! Eu stiu ce zic.