| chyccorita a întrebat:

Am putina burtica si vreau sa scap de ea, ce exercitii fizice pot face sa scap de ea, in afara de abdomene(le fac in fiecare seara).big grin

20 răspunsuri:
| Tzukushi a răspuns:

Buna, eu am inceput cura de slabire

am inceput sa fac exercitii pentru abdomen dar si pentru picioare

ideea e sa faci de la multe tipuri

citeste aici

http://www.sfaturilemariei.com/......e-slabire/

| RAY a răspuns:

Grasimea abdominala nu se topeste prin abdomene, intr-un stdiu sa analizat care e cea mai buna modalitate de a slabi, un grup a facut 20 de minute de alergare moderate altu 4 minute dar intensive la maxim cu pauze de 30 de secunde 3 seri
s-a dovedit ca nu conteaza timpul si intensitatea efortului facut, deci alergi 4 minute la maxim stai un minunt alergi 4 minute mai stai asa 3 seri pe zi e da alergi la maxim nu asa usor

| chyccorita explică (pentru RAY):

De maine chiar o sa incerc nu am nimic de pierdut. mersibig grin

| RAY a răspuns (pentru chyccorita):

Dimineata pe stomacul gol, si nu manca mult

| chyccorita explică (pentru RAY):

Uff dimineata....nu prea ma incanta dar voi incerca...

| RAY a răspuns (pentru chyccorita):

Daca vrea poti incerca o dieta stiintifica renunta la carbohidrati o saptamana,doua,manci doar oua,carne de peste, porc,pui etc orice da fara paine,fructe, legume, dulciuri,sucuri, proteinele slabesc dar apare constipatia sa stii, desigur fara paine, produse din patiserie, nu doar ca elimina senzatia de foame da slabesti pacalind organismul al manca carbohidtrati, grasime, proteinele e hrana celulelor asa slabesti inteligent

| RAY a răspuns:

Din cazul meu, eu cand fac sport nu mi asa foame, am citit eu undeva ca un hormon regleaza senzatia de foamete si cand faci sport organismul consuma grasime cea ce il ajute sa numai aibe acea senzatie de foame, o alta modalitate de a slabi este o dieta bazata 100 la suta pe proteine dar apare constipatia

| Madayna a răspuns:

Abdomenele nu se fac seara ci dimineata.
Poti sa alergi, sa inoti.

| chyccorita explică (pentru Madayna):

Ok am inteles mersi

| TheWalker11 a răspuns:

Eu cred ca alergatul este cel mai bun pentru a slabi.In vara alergam 3-4 km dar nu pentru a slabi ci pentru rezistenta..Deci nu stiu sa-ti zica cam cat ar trebui sa alergi. happy

| vRemi a răspuns:

Ridicari de picioare
Alergat
Alergat pe banda
Mersul cu bicicleta
Datul la sacul de box ( chiar daca esti fata )
Mergi la sala
Exercitii cardio
Urcatul si coboratul scarilor

| chyccorita explică (pentru vRemi):

Multumesc frumosbig grin

| chyccorita explică:

Mersibig grin

| chyccorita explică (pentru RAY):

Paine am cateva luni de cand nu mai mananc si mi-am stabilit niste mese fixe, vreau foarte tare sa mai slabesc, este greu dar nu imposibil.winking

| RAY a răspuns (pentru chyccorita):

Cu proteine si sport garantat slabesti

| Plesa_Alexandru_1998 a răspuns:

Alergatul, este cel mai eficient, cand vrei sa iei aer curat si sa slabesti intr-un mod cat se poate de sanatos

| tu8dor8 a răspuns:

Sunt 3 pași:
I) Îți strângi 600 de lei.
II) Îți cumperi Xbox 360.
III) Îți cumperi jocul pe Xbox cu sport.
AȘTEPT FUNDA!