| alinaioana12 a întrebat:

Am inceput in fiecare seara sa fac cate 150 de abdomene, si sa mananc cat de cat mai putin.Credeti ca abdomenele ma ajuta sa-mi dau burtica jos? Si daca da la cam cat timp dupa ce fac in fiecare seara se vor vedea rezultate.big grin

3 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Abdomenele in compensatie cu o alergare usoara zilnica alaturi de o variata alimentatie, iti va da dupa 2-3 luni, rezultate satisfacatoare.Numai sa fii constiincioasa, sa nu te lasi, sa faci pana la capat.

| hândel a răspuns:

Depinde de organism şi de circumferinţa abdomenului (a burţii). Nu contează neapărat numărul repetiţiilor, cât modul în care le execuţi. Nu te grăbi când faci abdomene. Te ridici uşor, apoi revii în poziţia iniţială mai vioi. Important este să-ţi ţii muschii abdominali cât mai încordaţi între flexiuni. Combină abdomenele cu alte exerciţii, printre care şi alergarea în parc, sau în camera, pe loc. Poţi să foloseşti şi greutăţi de încheieturi, atât la mâini, cât şi la picioare. Dacă ai voinţă să-ţi reprimi nevoia de-a mânca mult, cât şi voinţă pentru. a continua exerciţiile, într-o lună vei avea rezultate notabile. Nu uita că burtica i-o datorezi în principal mâncării.

| T30D0RA a răspuns:

Vezi cum mananci! Daca mananci o data pe zi iti faci rau. Tine-te de abdomene si o sa vezi rezultatul.winking