| andreyyya a întrebat:

Am 17 ani, 1.72 m si 60 de kg. Credeti ca este o greutate ideala sau daca nu cate kg ar trebui sa mai slabesc pentru a avea un corp ideal? Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| jessyka_9063 a răspuns:

Pai depinde...de ex: eu am 13 ani si am 40 de kg, eu sunt slaba dar am oasele grele acum depinde de ce crezi tu... daca ai putea da o poza cu tine, sincedr cred ca este bine daca ai 60 de kg pentruk esti si inalta eu am 1.63 m

| frida0purple a răspuns:

Cum puteti spune mai 65 e kilograme? eu am 1.72 si 50 de kilograme si arat bine. maxim 55 trebuie sa ai...

| FraNNNkie10 a răspuns:

Depinde ce crezi tu prin "corp ideal". Sa inteleg ca unul care sa atraga baietii? Nu stiu daca mai trebuie sa slabesti, dar daca crezi ca arati plinuta, fa cate 20 de abdomene pe zi timp de 2 saptamani. Dieta este cel mai rau lucru pe care l-ai putea face, pentru ca tu nu esti grasa, esti normala. Sau chiar sa mai pui putin pe tine dar sa faci si niste mini-exercitii fizice sa se puna mai joc mancarea, nu la burta. Sper ca ti-am fost de folos :d

| EaDuduTza a răspuns:

Pai la 17 ani si 1, 72 ar trebui sa ai 65-67 kg big grin

| tati a răspuns:

1.72cm G.I.(greutatea ideala)=172-100-10=62 e OK. Vezi http://dieta.romedic.ro/......_0708.html