| andreyyya a întrebat:

Am 17 ani, 1.72 m si 60 de kg. Credeti ca este o greutate ideala sau daca nu cate kg ar trebui sa mai slabesc pentru a avea un corp ideal? Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Ai o greutate perfectă. Greutatea ta normală, trebuie să se cuprindă între 60 și 62 de kilograme. Ești foarte bine așa cum ești.
Nu trebuie să slăbești, însă asta nu înseamnă că nu trebuie să mănânci cât de cât sănătos, să faci puțintel sport și să bei foarte multă apă.

Numai bine!

5 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Greutatea ideală(adică... dacă vrei să arăţi ca un manechin) ar fi cam 54-55.
Dar pentru o persoană normală e foarte bine. happy
Şi nu uita:Cel mai bine e să te simţi bine în pielea ta. happy

| OanaSimpluu a răspuns:

Esti foarte bine asa cum esti! :*

| GEO9999 a răspuns:

Pentru varsta ta ai o inaltime cam mica si greutatea este detsul de buna
FUNDA PT MINE big grin

| V3ra a răspuns:

Greutatea ideala pentru inaltimea ta este de 60-62kg,deci te incadrezi perfect!

| Bia_3072 a răspuns:

Nu trebuie sa slabestiwinking soramea are 1, 72m 53 kg 14 ani si corp cat de cat perfect pentru 17 ani esti bine, sau poate prea slababig grin